• resmi ilanlar

Soyguncular yaşlı kadının 3 aylığına göz koydu

2014-09-09 14:00:11

Bolu’da maaşını çektikten sonra alışveriş için halk pazarına giden emekli yaşlı kadın, üç aylık maaşını soygunculara kaptırdı. Soyguncuların hedefindeki gözü yaşlı emekli, polise yaptığı şikayet başvurusu sonrası, boş pazar arabasıyla birlikte evinin yolunu tuttu.

 

Alışverişe gelenlerin soyulma endişesi yaşadığı ve bugüne dek meydana gelen pek çok soygun olayının failleri halen bulunamayan halk pazarında cepçiler kol gezmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Pazartesi günü kurulan halk pazarında yine kalabalık hakimdi. Kalabalığı ve alışverişin yoğunlaştığı anları fırsat bilen cepçiler, takibe aldıkları ve gözlerine kestirdikleri vatandaşları yine mağdur etti.

Polis raporlarına yansıyan soygunlardan biri mağdur şahsın ifadeleri doğrultusunda şöyle gelişti:

F.Ü. isimli emekli yaşlı kadın bankamatikten maaşını çektikten sonra halk pazarına gitti. Cüzdanını alışveriş poşetine koyan ve alışverişe devam eden yaşlı kadın, tezgah sahibi esnafa ödeme yapacağı esnada cüzdanının yerinde olmadığını fark etti. Cüzdanını düşürmüş olabileceği şüphesiyle çevrede arama yapan yaşlı kadın, ardından cüzdanı koyduğu poşetin yırtıldığını fark etmesi sonrası soyguncuların hedefi haline geldiğini anladı ve bölgedeki polis merkezinden yardım istedi. Cüzdanında bankamatikten çektiği 2 bin 500 TL’lik 3 aylık maaşının bulunduğunu belirten şahıs, soyguncuların maaş kartını da aldıklarını söyledi. Yaşlı kadın 3 aylık emekli maaşının soyguncular tarafından çalındığını belirttiği ifadesi sonrası, boş pazar arabasıyla birlikte gözü yaşlı şekilde evinin yolunu tuttu.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit