• resmi ilanlar

Sizden gelen yorumlar

2014-10-10 14:00:07

Bolu Express Gazetesi olarak okuyucu yorumlarını gazetemize taşıyoruz. Bolu ve Türkiye gündemini yakından takip eden okuyucularımızın paylaşmak istedikleri düşünceleri; gazetenin internet sitesinin ziyaretçi defterine kendi isimleri ile yazmaları yeterli olacaktır. Yayınlanan haberlere dair görüşleriniz ve değerlendirmeleriniz yine okuyucularla buluşacak. İşte Bolu Express’in okuyucu günlüğünün ayrıntıları!

Bolu Express Gazetesinde yayınlanan haberlere gelen yorumlar ve okuyucu mesajları şöyle:

 “Milliyetçi oylara kimse göz dikmeye kalkışmasın!”

MHP İl Başkanı Mehmet Aydın, genel seçimler öncesi Ak Parti ve CHP’li siyasilere göndermelerde bulunarak, “Milliyetçi seçmenlerin oylarına kimse göz dikmeye kalkışmasın!” dedi.

Ülkücü Adayı 

Senin sahip çıkmadığın ülkücü milliyetçiye birileri sayıp çıkar. Siz koltuklarınız için ülkücüyü dışla secime gelince gel 55 saniye kapıda görün oy iste bizde kalmadı başkan. Bundan sonra oylar Bolu’nun çocuklarına.

Tanju Özcan olası rakiplere minderi gösterdi

CHP Milletvekili Tanju Özcan, üye bazlı ön seçimin 2015’te yapılacak genel seçimler öncesi Bolu’da aday belirleme yöntemi olarak yeniden uygulanması gerektiğini savundu.

Zuhal 

Tabi canım tabi. Aldın önseçimin tadını yapar durursun önseçim artık. Sırada harcanacak kimler.

Seçim Uzmanı 

Durun Tancunun istediği önseçimin sonucunu peşin peşin açıklıyorum. İşte sıralama 1 Tancu Özcan 2 Cahit Görüş 3 Bak bunu tahmin edemedim ama çokta önemli diiil.

Ekrem Kaya

Ülke kritik bir süreç yaşarken adamın derdi yine kendi. Ne ülke, ne partimiz umurunda değil. Zamanlamada aman geç kalma; dört elle sarıl koltuğuna.

Aysel Tanju 

Bolu’da bir laf vardır kedi her zaman kaymak yemez. Arada bir sopa yer. İşte sopa yemenin zamanı geldi. Geçmiş olsun.

Saffet Aslan

Genel merkez bu sefer yemez. Biliyorlar senin partiyi ilkeden ideolojiden uzak yığınlarla doldurduğunu... Ama sen yine de çabala! Tabii ki önseçim esas; ama sahte siluetlerle değil. Gerçi bu saatten sonra onlarla da olmaz. Sen yine de çabala

Sami Özdemir 

Sayın vekilim bu sefer damatlar değil, evlatlar kazanacak. O yüzden çok çalışmanız gerekiyor çok

Semih 

Tabi olabilir mesela mehtap hanım sizle yarışa girmeli, Bolu’ya bayan aday iyi olur, artık CHP siz ithal MHP’li ve DP’lilerden kurtulmalı, gerçek CHP’liler seçilmeli, geldiniz partiyi böldünüz, birde aidatını ödemeyen üyeler düşürülmeli,

Canın öyle istiyo da, zor

Ah be güzelim erkendi daha. Başlamışsın şimdiden çırpınmaya. Ama sen de haklısın. Anca lakin zor be anam. Genel merkezin böyle bir kararı alıp seni 1e konduracak kadar aptal değildir umarım. Malum senin il başkanlığında partiye kaydedilmiş ortak özellikleri geçmişte CHP’yle uzak yakın bağlantısı asker delegeler değil seni sen desen ki benim sekreteri ya da danışmanı ya da işte mesela hala kızımı seçin onu 1e koyarlar. Mehtap öyle olmadı mı? Gördük 12000 farkı. Hemi de yıpranmış Alaaddine karşı. o yüzden sen dur bi kenarda canım benim. He g merkezin akıllı değil. İNCEciliğin olmasa bak o dediğin olurdu da. Zor

Acaba 

Araba bile giydirdiği söyleniyor doğrumu

Ak Parti’de kongre sınavı

Ak Parti kongre sürecine girdi. Ak Parti’nin Bolu’daki delege seçimleri tüm köy ve mahallerde 19 Ekim 2014 günü aynı gün ve saatte yapılacak. 1 Kasım – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında İlçe kongreleri gerçekleştirilirken en geç 22 Şubat 2015 tarihine kadar da İl Kongresi gerçekleştirilecek.

Aydınay 

SON DAKİKA... Gaziantepte iki grup çatıştı... 3 kişi öldü... Eyy AKP iktidarının mensupları; Eserinizle övünebilirsiniz. Güzelim memleket beceriksiz iktidarınız yüzünden iç savaşa sürükleniyor. PKK’yı da Suriyelileri de başımıza bela ettiniz. Bunların hesabını nasıl vereceksiniz?

Mete-Han

İşte sizin çözüm süreciniz. Teröristleri başımıza bela ettiniz. Komşularımızı düşman ettiniz. Atatürk heykellerinin, Türk bayrağının yakılıp, yıkılmasına göz yumdunuz... 3 milyon Suriyeliyi kontrolsüz bir şekilde şehirlerimize soktunuz. Ülke sayenizde kan gölüne dönüyor. Utanmadan hala konuşuyorsunuz. Bunların hesabı sorulmayacak mı sanıyorsunuz.

Nimet

RTE yarattığını düşündüğün yeni Türkiye’den memnun musun? Hadi çık da televizyonlarda bağıra bağıra konuşsana.

“Belediyecilik bizim işimiz”

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, il ve ilçelerdeki yerel yönetim çalışmalarını değerlendirmek üzere Bolu’ya geldi. Bolu’daki Ak Partili Belediye başkanları ile il başkanlığında bir araya gelen Şeker, geleceğe emin adımlarla ilerlemek için yerel yönetimlere büyük iş düştüğünü belirterek, “Yapacağınız her yatırım, her hizmet, kentlerinize yeni bir soluk katacağı ve vatandaşlarımızın hayatlarına büyük kolaylıklar sağlayacağı gibi Türkiye’nin emin adımlarla yürüdüğü 2023 vizyonuna da katkı sağlamış olacaksınız” diye konuştu.

Tarık Eren 

Doğru belediyecilik sizin işiniz ya kardeşim Bolu’da bir sanayi sitesini yapıp taşıyamadınız esnafı mağdur ettiniz her şeyi elinize yüzünüze bulaştırdınız şehrin sanayi kesimi pislikten geçilmiyor asfalt çalışması yok şehir içi yollar köy yollarından beter sanayi esnafı öfkeli paralarının akıbetini bilmiyor dükkan maliyetleri belli değil her şey muamma belediyeciliği siz böyle yapıyorsunuz işte.

Yılmaz iki kamu binasını almak istiyor

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, kentin içinde sıkışmış ve atıl durumda bulunan kamu mülklerine talip olmaya devam ediyor. Yılmaz, son olarak dar bir bölgeye sıkışan Defterdarlık İl Müdürlüğü ve Gölyüzü Mahallesi’ndeki Emniyet binalarına talip oldu.

Sakaryalı 

Belediye Defterdarlık binasını ne olarak değerlendirecek ki? Defterdarlık binasının Sakarya Ortaokulu olarak kullanılması daha mantıklı olur.

“Türkiye büyük tehdit altında”

Kobani’ye yönelik IŞİD saldırılarının protesto edildiği eylemlerde kan aktı, Türkiye savaş alanına döndü. Muhalefet kanadından hükümete yönelik sert eleştiriler gün boyu birbiri ardına geldi. CHP Milletvekili Tanju Özcan, “Türkiye’nin ulusal ve toprak bütünlüğü hiç bu kadar büyük bir tehdit altına girmemişti” sözleriyle durum değerlendirmesi yaptı ve yaşananlardan hükümeti sorumlu tutarak, “Ülkeyi soyduklarına tanıklık etmiştik ama yönettikleri ülkeyi bölme noktasına getireceklerini tahmin edememiştik” dedi. MHP İl Başkanı Mehmet Aydın ise, olayların diğer kentlere yayılmasından endişe duyduklarını belirterek, şu ana kadarki tutumundan dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu için Damat Ferit benzetmesinde bulundu. Gün boyu yerel siyasetten gelen tepki mesajlarına CHP İl Başkanı Kazım Karsu son noktayı koydu.

Ayhan 

Bu ülkeyi ateşe atan AKP iktidarıdır. Dış politikadaki beceriksizlikleriyle ve teröristlere verdikleri tavizlerle neredeyse iç savaşa neden olacaklar. Ülkemizin bir an önce bu beceriksiz ve rejim karşıtı iktidardan kurtulması gerek...

Kamil 

AKP’yi dış siyasetle ilgili suçlayanların, otobüsleri, kamu binalarını yakan, bayrağa saldıran, askerime ve polisime saldıran vatan hainlerini neden hiç suçlamıyorsunuz?

Başkan Yılmaz'dan flaş sözler

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Kalabalıklar arasında yapayalnız bir adamım" dedi.

Esnaf 

Bolu’daki bütün siyasiler vatandaşın refahı için kanunlar çerçevesinde rahat ettirmek için çalışmalıdırlar. Buraya kadar herkes hem fikir, ama en pahalı suyu ben içiyorsam, her caddede paralıysa üstelik esnafların yol kapamaya kadar varacak şekildeyse? Yaptığınız hizmetlerde Atatürk Orman Parkı, Karaçayır Parkı, Katlı Otopark yeni garajlar, bu projeler özel mülk olmayan yerlerdir, neden sanayide yapamadınız? Çünkü esnafa yalan söylediniz size ve BESOB’a inanmayan en azından 550 dükkan sahibi var. Açıkla mevcut sanayiye düşündüğün projeyi esnafı aptal yerine koymuyorsa bizde destekleyelim.

Tarık Eren 

Sayın Başkanım sizin sorununuz verdiğiniz vaatlerin üzerine ısrarla ve ivedi bir şekilde gitmemeniz şu sanayi meselesi mesela.esnaf ile ters düştünüz şeffaf olmadınız dükkan fiyatları net değil esnaf bilgilendirilmiyor güvence verilmiyor her şey karışık olduğu için esnaf huzursuz gelin sanayi esnafını alın karşınıza onları dinleyin siz anlatın karşılıklı olarak mutabakat içinde sanayi sitesini yapıp esnafı taşıyın sanayi sitesi yerine konutlar parklar yaşam alanları yapın şehir daha çok gelişsin güzelleşsin sizde mutlu olun sanayi esnafı da bolu halkı da mutlu olsun.

Hakkının helal etmeyen adam 

Mehmet Korkusuz kardeşim ısrarla MHP il başkanının m.vekili adayı olacağı konusunu işliyorsun. Karar verse ne olur, karar vermese ne olur. Bu işler o kadar kolay değil. Yıllar il başkanlığı, yöneticilik yapan maddi manevi emekleri olan büyüklerimiz varken, meydanı boş buldu 3 ay il başkanlığı yaptı diye adamı m.vekili adayı yapmazlar. Parti de sahipsiz kalmaz. Hakkını helal etmeyen adam bir başkasını daha bulur, partiyi barajın altına düşürürler hep birlikte

Ömer 

AK Partide merkez ilçenin acil değişmesi şart. Geredeli bir inşaatçı liste hazırlığı içindeymiş. Hatta Coşkunyürek bile olumlu bakıyomuş. Verin merkez ilçeyide geredelie olsun bitsin. Geredeliler varken başka birine ne gerek var dimi?

Çağlar 

Mimar Mehtap aday olsun diyeceğim ama vekil onu da harcadı. Meydan yine Tanju Özcxana kaldı.

Hüseyin Ekrem 

Kongreler olmayacağına göre Hüseyin Yıkılmaz göreve devam edecek demektir. Buda demek oluyor ki Tancu yine can simidini buldu. Tancu işini bilir şimdiye kadar kimleri harcamadı kiiii?

Bitti 

CHP Bolu’da bitti bakalım Tanju ve Mehtap nasıl kapışacaklar bence bu sefer mehtap aday.

Mehmet 

CHP şimdiden kaybetti

Hakkı Esenyel 

CHP yerel seçimlerde başarılı olamayan. Ondan sonra toplanamayan. Adı var kendisi olmayan merkez ilçe ile seçimlere girerse iyi bir sonuç olmayacağı ortada. Gerçek CHP’liler yine hüsrana uğrayacak.

Bolu Express Gazetesi’ne gelen okuyucu mesajları şöyle:

Kamil

Olaylardan Türk hükümeti yetkililerini suçlayan sayın yorumculara sormak lazım,2 polisimizi şehit eden, sağlık ocağını bile yakacak kadar gözü dönmüş alçakların hiç mi suçu yok? Neden onlara da 2 laf edemiyorsunuz?

Nimet

RTE yarattığını düşündüğün yeni Türkiye’den memnun musun? Hadi çık da televizyonlarda bağıra bağıra konuşsana...

Karakoç K.

Türkiye dün Ortadoğu belasından uzaktı.

Savaşın, ateşin-barutun ne olduğunu yaşayarak öğrenen Mustafa Kemal

 

Aydınay

SON DAKİKA... Gaziantepte iki grup çatıştı... 3 KİŞİ ÖLDÜ...

Eyy AKP iktidarının mensupları; Eserinizle övünebilirsiniz. Güzelim memleket beceriksiz iktidarınız yüzünden iç savaşa sürükleniyor. PKKyı da Suriyelileri de başımıza bela ettiniz. Bunların hesabını nasıl vereceksiniz?

İskender

Sözüm AKP iktidarına; güzel ülkemizi bölünme noktasına getirdiniz. Bitmiş olan PKK terörü verdiğiniz tavizlerle yeniden hortladı. Barış süreci dediniz adamlar silahlandı, ordumuz kışlasına hapsoldu. Dış politikadaki başarısızlıklarınızla tüm komşularımızla düşman olduk. Tayyip; yarattığın yeni Türkiye ile övünebilirsin.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit