• resmi ilanlar

İşte bedelli askerliğin iptal gerekçesi!

2014-10-17 14:00:14

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı açıklamalarla suya düşen bedelli askerlik beklentilerinin iptal gerekçelerini Bolu’da açıkladı: "Bugün bedelli askerliği tartışmaya açmak lükstür!"

 

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Altındağ Belediyesi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin açılış töreni için Bolu’ya gelen Şentop, Cuma namazı sonrası Ak Parti Bolu il Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada partililerle buluşan ve gündeme dair konularda açıklamalarda bulunan Şentop, Bolu Express Gazetesi’ne bedelli askerlik uygulamasının iptaline dair açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Bedelli askerlik yok” diyerek, gerekçelerine dair yaptığı açıklamada, “Fakir çocuğunun askerlik yapması, zengin çocuğun bedel ödeyerek askerlik yapmaması olmaz” şeklindeki ifadelerinin hatırlatılması üzerine Şentop, şunları söyledi: “Bedelli askerlikle ilgili daha önce birtakım çalışmalarımız oldu. Ama bedelli askerlik konusunun iki boyutu var. Herkes kendi açısından bakıyor ama hükümet herkesin açısından Türkiye’deki bütün tarafların açısından bakmak mecburiyetinde. Burada bedellinin çıkmasını arzulayan, isteyen vatandaşlarımız var. Bu konuda alternatifli çalışmalar yaptık. Ama bu konuda teknik çalışmayı yapacak olan Türk Silahlı Kuvvetleri’dir. Bir taraftan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin asker ihtiyacını da dikkate almak zorundayız. Onunla ilgili değerlendirmeleri, oradan gelen bilgiler doğrultusunda yapıyoruz. Türkiye bir taraftan tezkere çıkartacak, bir taraftan bölgede bu denli önemli hadiseler yaşanırken, Türkiye sınırları içerisinde birtakım muhtelif sevkiyatlar yapılırken, bir taraftan da bedelliyi bugünden tartışmaya açma lüksümüz olamaz.”

“KONU TAMAMEN GÜNDEMİMİZDEN ÇIKMIŞ DEĞİL”

Açıklamalarının sonunda bedelli askerlik konusunda açık kapı bırakmayı da ihmal etmeyen Şentop, “Yakın bir zamanda bölgedeki (Orta Doğu’daki) hadiselerin çok fazla uzamayacağı kanaatindeyiz. Bu konu tamamen gündemimizden çıkmış değil ama şu an birinci sıra gündemimizde değil” diye konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • cahit kıroğlu  (19.10.2014 17:25:03)

  inşallah kısa süre içinde çıkar.

 • kaan  (17.10.2014 18:02:34)

  kamil tam kamilsin ha ulan millet keyfinden mi askere gitmiyor şöyle bir araştır yorum yazmadan önce sen ve senin gibi gerikafalılar yüzünden zaten sürekli öteleniyor bu durumlar.parası olanlar yani zenginler merak etme zaten bedelli beklemıyor ya çürük raporu alıyor ya yurtdışına cıkıyor 3-5 sene kalıyor dövizli yapıyor.önce bi araştır sonra yorum yazma hakkı ver kendine...

 • kamil  (17.10.2014 17:12:11)

  Bedelli ne demek kardeşim,her erkek Türk vatandaşı normal askerliğini yapacak.Parası olan yapmasın,parasızlar yapsın,öylemi?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit