• resmi ilanlar

ZİÇEV’den Bolu Halkı’na teşekkür

2014-10-22 00:00:01

...

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Bolu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Züriye Doğanuz, “Geçirdiğimiz Kurban Bayramı sebebi ile vakfımıza ve çocuklarımıza gösterilen ilgi, destek ve güven bizleri ziyadesi ile memnun etmiş; bu insani çabada yalnız olmadığımızı tekrar göstermiştir” dedi.

ZİÇEV Bolu Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Züriye Doğanuz, yaptığı yazılı açıklamada, “Ankara’da kuruluş yılı olan 1982 den bu yana, Türkiye çapında ki 14 şubesiyle Zihinsel Yetersiz Çocuklara ve ailelerine umut olmaya ve umut vermeye devam etmekteyiz. Vakfımız 1987 tarih 87/11519  sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla Topluma Yararlı Vakıf ve Vergi Bağışıklığı  almış; 2010 yılından itibaren de Bakanlar Kurulu Kararı ile bağış toplama izni olan 15 Sivil Toplum Kuruluşu arasında yer almıştır. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2009’da Örnek ve Başarılı Sağlık Vakfı olarak ödüllendirilmiştir.

Büyük ailemizin en başarılı şubelerinden biri olan Bolu Şubemiz 1991 yılında kurulmuş, 1999 yılında başladığı Rehabilitasyon Merkezi inşaatını deprem geçirmiş olmasına rağmen yardımseverlerin desteği ile tamamlamayı başarmıştır. Konusunda uzman kadroları, 80 öğrencisi, spor takımları, yönetimi ve gönüllüleriyle tam gün eğitim veren, kar amacı gütmeyen bir vakıf okulu olduğundan toplumun desteğine ve güvenine layık görülmektedir. Ayrıca 2004 yılından bu yana da Bolu Belediyesi’nden yemek ve araç desteği almaktadır” ifadelerine yer verildi.

Açıklama şöyle sürdürüldü: “Kuruluşumuzdan bu yana Bolu halkı ve yardımseverleri desteklerini ZİÇEV Bolu Şubesi’nden esirgemeyerek şubemizin gücüne güç katmışlardır. Bu sayede vakfımızın başarılı şubelerinden biri olmanın gururunu yaşıyoruz. Kendimize görev saydığımız ebeveynlerini yitiren zihinsel engelli çocuklarımıza yatılı bakımevi hedefimize de yine Bolu halkı desteği ile ulaşacağımıza inanıyoruz.

 

Bu vesileyle yardımsever Bolu halkına Vakfımız ve çocuklarımız adına teşekkür ederiz.” 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit