• resmi ilanlar

Kıbrıscık’ta bakım bitti

2014-11-05 00:00:03

...

 

Genç Meşçereler Bakım Seferberliği Eylem Planı kapsamında Kıbrıscık Orman İşletme Şefliği 2014 yılı programında yer alan bakım çalışmaları tamamlandı.

Karaçam ve Sarıçam ağaç türlerinin biyolojik ve ekolojik istekleri göz önünde bulundurulan çalışmalarla boy ve çap artmasına olanak sağlandı, orman dış tehlikelere karşı daha dayanaklı hale getirildi. Aynı zamanda çalışmalarla verimli ve kaliteli ürün elde edilmesi hedeflenerek, ekonomik, ekolojik, sosyal ve kültürel beklentilerin sürekli karşılanması için ormanın devamlılığı sağlandı.

 

Kıbrıscık Ormanları yangına karşı 2. Derece hassas orman olduğundan, altta kalmış ekonomik değeri düşük olan ürünler ormandan uzaklaştırılarak hem ormancılık sanayine hammadde üretilmiş oldu, hem de birim alanda yanıcı madde azaldığından ormanların yangınlara karşı daha dirençli hale getirildi. Çalışmalarla Kıbrıscık Ormanları, kaliteli ürün elde edilerek, yurt içi ve yurt dışı piyasalara ürün pazarlayabilecek bir merkez haline gelecek, yine bakım çalışmalarında istihdam edilen orman köylülerinin ekonomik anlamda gelir düzeylerinin artması sağlanacak denildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit