• resmi ilanlar

Cumhurbaşkanı istedi, Belediye cezayı kesti

2014-11-06 14:00:10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kapalı alanlarda sigara içilmemesi için denetimlerin arttırılması talimatını vermesi sonrası, Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler, yasağı ihlal ettiği gerekçesiyle iki işletme hakkında işlem yaptı ve 5 kişiye idari para cezası uyguladı.

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Esenler’de katıldığı açılış programı sırasında, kapalı alanlarda sigara içildiğini görmüş ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya kapalı alanlarda sigara içilmemesi için denetimlerin arttırılması talimatını vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu talimatı sonrası il ve ilçe belediyeleri adeta kapalı alanlarda duman avına çıktı. Sigara denetimlerini arttıran belediyeler arasında Bolu Belediyesi de yer aldı. Zabıta Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler kent merkezindeki işyerlerine incelemelerde bulunuyor.

Çarşamba akşam saatlerinde kafe ve restaurantlarda çalışma gerçekleştiren ekipler, kentin gözde kafeterya mekanlarından iki adreste, kapalı mekanlarda sigara yasağına uyulmadığını tespit etti ve sigara içen 5 kişiye 91’er liradan toplamda 455 TL idari para cezası uyguladı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri ayrıca kapalı alanda sigara içilmesine müsaade eden bu iki kafeterya işletmesi hakkında tutanak tuttu ve tutanakları Bolu Valiliği’ne bildirdi. Valiliğin bu işletmelere 6 bin liradan başlayan cezai yaptırıma gideceği öğrenildi.

 

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekiplerinde kapalı alanlarda duman avına çıktığı öğrenildi.

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • tt  (08.11.2014 10:03:18)

  iyide bu yalakalik degilmi. yasa var kanun var uygulama yoktu. cb gorunce bir seslendi hemen sazanlar cb nin gozune girmek icin ceza uygulamasina gectiler. Sirf yalakalik olsun diye yapiyorsunuzya bunu yaziklar olsun. Bizler kac defa denetim yapin dediysek neden yapmiyordunuz.

 • cem  (07.11.2014 10:56:11)

  kamıl senbırakdında b.. mu yıdın

 • kamil  (06.11.2014 18:45:30)

  Bazı vatandaşlar nedense sadece cezadan anlıyorlar.Ya içmeyin arkadaşım,şu sigarayla başkalarını da,kendinizi de zehirlemeğe ne hakkınız var ?Bir an önce akciğer kanseri olmağa ne çok hevesiniz var ?k

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit