• resmi ilanlar

Tabela kavgasına Coşkunyürek noktayı koydu

2014-11-11 14:00:13

Dörtdivan’da Meclis kararı ile Bolu Caddesi isminin kaldırılarak Yüksel Coşkunyürek Caddesi isminin konulmasının ardından yaşanan polemiğe son noktayı Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek koydu. İsminin caddeye verildiğini sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan öğrendiğini ve öğrenir öğrenmez Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu’nu arayarak levhanın kaldırılmasını istediğini söyleyen Coşkunyürek, “Yüksel Coşkunyürek Dörtdivan’a giremez” diyen CHP’li Milletvekili Tanju Özcan’a da “Dörtdivan’da CHP’nin aldığı oy oranı yüzde 5 bile değil. Asıl onun Dörtdivan’a girmemesi gerekir” dedi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Dörtdivan’da yaşanan tabela gerginliğinde 4 gündür sessiz kalan Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, dün İl binasında yapılan toplantıda suskunluğunu bozdu. Bolu Ekspres’in sorusu üzerine Coşkunyürek, olayı anlattı.

TABELA CUMA AKŞAMI KALDIRILMIŞ

Caddeye adının verildiğini öğrenir öğrenmez müdahale ettiğini ve Cuma akşamı tabelanın kaldırıldığın dile getiren Coşkunyürek, “Cumartesiden bugüne şahsım ve Dörtdivan belediye başkanım üzerine CHP milletvekilinin açıklamalarına şahit olduk. Bu olayın aslı şudur: Dörtdivan Ak Partili Meclis üyelerimizin ve MHP’li meclis üyelerimizin ortak almış olduğu bir karar var burada. Ve bizim ismimizi Dörtdivan’da bir caddeye veriyorlar. Tabi ki bu çalışmadan İl Başkanı olarak benim bir bilgim ve haberim olmamıştır. Ben Cuma günü saat 20.00 civarında bu bilgiye ulaştım. Arkadaşlarım bana Facebook’tan gösterdiler. Gördükten sonra da hemen belediye başkanımızı arayıp kendilerine bize gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ettim. Ama bizim siyasi ve parti geleneğimiz gereği, siyasetteki var oluş geleneğimiz gereği ve bizim siyasi ahlakımız gereği bu işin doğru olmadığını, benim aktif olarak İl Başkanlığı görevini sürdürürken adımın bir caddeye, sokağa verilmesinin kendim tarafından etik bulunmayacağını, partim tarafından zaten etik bulunmayacağını kendilerine ilettim. Bunun acilen kaldırılmasını söyledim. Cuma günü de saat 22.00 civarında gece bu levha oradan kaldırıldı. Tabi bu Facebook’ta yayınlandığı için CHP’li vekil bunu gündem yapma gereği duydu. Aslında yanında CHP’li Dörtdivan ilçe başkanı İlyas bey vardı. Ona sorsaydı levhanın Cumartesi günü orada olmadığını öğrenirdi. Çünkü biz bunun siyaseten doğru olmadığının bilincinde olan insanlarız” dedi.

“BİZ LEVHALARA, SOKAKLARA YAZILARAK MİLLETİN GÖNLÜNDE YER ALACAK İNSANLAR DEĞİLİZ”

CHP Milletvekili Özcan’ın konuya maden bulmuş gibi saldırarak gündem yapma ihtiyacı hissettiğini söyleyen Coşkunyürek, “Ben 8 buçuk yıl milletvekilliği yapmış, Bolu’muzun bütün ilçelerine hizmet göstermek gayretinde olmuş bir kardeşinizim. Bu 8 buçuk yıllık bütün yatırımlarda elbette bizim katkımız emeğimiz var. Ama bu hizmet karşılığında hiçbir zaman bizim adımızı şuraya verin gibi bir talebimiz olmamıştır. Bizim varoluş gereği tek derdimiz milletin gönlünde yer etmektir. Biz levhalara, sokaklara yazılarak milletin gönlünde yer alacak insanlar değiliz. Biz çalışmalarımızla, gayretlerimizle, Bolu’ya, ilçelerimize ve ülkemize kattığımız değerlerle anılmak istiyoruz. Bu meseleyi biz böyle kapatmış olduk. Ama CHP milletvekili sanki bir maden bulmuş gibi bu konunu üzerinde gündem yapma ihtiyacı duydu. Bu mesele Cuma akşamı bizim açımızdan zaten bitmişti. Bundan sonra da böyle bir şey yapılmasına müsaade etmeyiz. Buna ne bizim kendi gönlümüz müsaade eder, ne de partimiz böyle bir şeyi uygun görmez” diye konuştu.

“ONLAR AYNAYA BAKSINLAR”

CHP’nin Dörtdivan’dan aldığı oyun yüzde 5 bile olmadığı, dolayısıyla Dörtdivan’a giremeyecek tarafın CHP olduğunu dile getiren Yüksel Coşkunyürek, “CHP Milletvekili o konuşmanın içersinde haddini aşan, kendisine yakışan ifadelerde kullandı. Oraya bir levha konulacaksa, Yüksel Coşkunyürek Dörtdivan’a giremez yazılması gerekir demiş. Bizim Dörtdivan’da bir çivimizin olmadığını söylemiş. Biz 2002’de göreve geldiğimizde Bolu’nun sahibi yoktu. Bolu öksüz bırakılmıştı. Yüzlerce meselesi vardı. Milletvekili olduktan sonra kendimize bir yol haritası belirledik. Dörtdivan’ın önceliklerine baktığımızda 3-4 temel ihtiyacı vardı. Ankara-İstanbul otobanının yanı başındaydı. Otoban yapılalı 20 yıl olmuştu ama Dörtdivan’a girebilmek için Yeniçağa veya Gerede’deki istasyonu kullanmak zorunda kalıyorlardı. Bizim en büyük derdimiz otoban giriş-çıkışı olmasını istiyoruz dediler. Kazım Aksoy Bey o gün bizzat arayarak bize teşekkür etmiş ve ben uğraştım başaramadım demiştir. Biz 20 yıl bir ilçenin yapılmasını istediği, hasretini çektiği bir otoban giriş çıkışını 2006’da gerçekleştirdik. Kartalkaya yolu asfaltlanmasında, Anadolu Öğretmen Lisesi kazandırılmasında, hem Dörtdivan hem de Gerede ovasını sulayacak Tekkedere Barajının projesi aşamasında ve pek çok hizmetinde büyük gayretlerde bulunduk. Bu da Dörtdivan halkının gönlünde yer etmemizi sağladı. Bağlantılı olarak da bu sandıklara yansıdı. Bizim şu anda Dörtdivan’dan aldığımız oy yüzde 90. CHP’nin aldığı oy yüzde 5 bile değil. Dolayısıyla oraya giremeyecek biri varsa CHP. Biz zaten yaptığımız hizmetlerle oradaki vatandaşın gönlünde taht kurmuşuz ve bunun yansımasını da sandıkta görmüşüz. Biz bu makamları hiçbir zaman millete hava atma makamı olarak görmedik. Bir üstünlük taslama makamı olarak görmedik. Biz bunu millete hizmet makamı olarak gördük ve millet de bizi takdir etti, bütün Bolu’muzda gösterdiğimiz gayretlerin neticesinde Ak Parti şu anda yüzde 66 desteğe ulaşmış bir siyasi partidir. Milletin içinde dolaşırken başımız dik, alnımız ak şekilde dolaşıyoruz ama onlar zorlanıyorlar. Akif Hamza Cebi bile kendi milletvekili Tanju Özcan’a ‘dürüst ol dürüst’ demiştir. Onlar aynaya baksınlar, kendilerine baksınlar” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • ESNAF  (11.11.2014 16:18:19)

  Sizin açınızdan cuma günü bitmiş olabilir ama meclis kararıyla Bolu isminin kaldırılması bir Bolulu olarak beni rahatsız etti. bu saatten sonra o tabelanın orda durmasının bir anlamı yok. Tanju özcana laf yetiştireceğinize Bolu halkından özür dileseydiniz samimiyetinizi görürdük üstelik vekil haklı.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit