• resmi ilanlar

Gerede ve Merkez İlçe’nin adayları belli

2014-11-11 14:00:10

Hafta sonu gerçekleşecek Gerede ve Merkez ilçe kongreleri öncesi basının karşısına geçen Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, parti içerisinde yaptıkları istişareler neticesinde mevcut başkanları ile yola devam edeceklerini açıkladı. Coşkunyürek, “Bizlerin bu kongrelerdeki hedefi Türkiye’nin istikrarına ve gelişmesine katkı vermektir. İnşallah 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde Bolu’da 3-0’ı elde etme heyecanı ile bu kongreler gerçekleştirilecek” dedi.

Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, 15 Kasım’da Gerede ile başlayacak ilçe kongreleri öncesi Merkez İlçe Başkanı Adil Esen ve Gerede İlçe Başkanı Ali Şafak’la birlikte basın toplantısı düzenledi. Parti binasında düzenlenen toplantıya çok sayıda il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Hafta sonu yapılacak kongrelerle ilgili açıklama yapan İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, 5. Olağan Kongre sürecini 15 Eylül itibariyle başladıklarını söyleyerek, “Teşkilat mensubu arkadaşlarımızla bu davaya gönül veren üyelerimizle bize güvenen milletimize layık olabilmek için çalıştık ve gayret gösterdik. İnşallah çalışmaya da devam edeceğiz. Malumunuz Ak Parti olarak, 5. Olağan kongre sürecine 15 Eylül itibariyle girmiş bulunmaktayız. Bu bağlamda da delege seçimleri gerçekleştirildi ve akabinde de bu ay kongrelerimiz inşallah gerçekleştirilecektir” dedi.

“BİZİM PARTİMİZDE HİÇBİR ZAMAN “BEN” YOKTUR!”

Kongre süreçleri yenilenme, tazelenme ve mevcut heyecanı yukarıya taşma süreci olarak değerlendiren Coşkunyürek, “Bu kongreler bizim yenilenme, tazelenme, heyecanı artırma ve Allah’ın izniyle tekrar milletimizin teveccühünü alacak kadroları kurarak Türkiye’nin gelişme ve büyümesini sağlama süreci olarak görmekteyiz. Bizim kongrelerimiz sıradan bir kongre değil. Bolu’yu geleceğe taşıyacak, ülkemizi geleceğe taşıyacak ve bugüne kadar yapılan yatırımları daha da ileriye taşıyacak bir kongre sürecidir. Bizim partimizde hiçbir zaman “ben” yoktur! Biz varızdır, ülkem vardır, davamız vardır. Biz bugüne kadar bu doğrultuda bu şekilde devam ettik bütün arkadaşlarımla beraber. İnşallah seçilecek olan ilçe başkanlarımla beraber bu inanç doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Açıklamasının devamında mevcut Gerede İlçe Başkanı Ali Şafak ve Merkez İlçe Başkanı Adil Esen ile yola devam edeceklerini açıklayan tecrübeli siyasetçi, “Ayın 15’i itibariyle ilçe kongrelerimiz başlayacak. İnşallah Cumartesi günü Gerede ilçemizle kongrelerimiz başlamış olacak akabinde ise Pazar günü Merkez İlçemizin kongresi gerçekleşecek. Ardından da 20 Kasım’da Yeniçağa, 21’inde Mengen, 22’sinde Göynük, 23’ünde Dörtdivan, 28’inde Mudurnu, 29’unda Seben ilçemiz ve 30’unda da Kıbrıscık ilçemizin kongresini gerçekleştirerek ilçelerimizdeki kongre sürecini tamamlamış olacağız. Akabinde de 21 Aralık’ta inşallah il kongremizi Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, açıklamasına şu şekilde devam etti; “Bu makamlar millete hizmete makamı ve bu makamda görev alan arkadaşlarımız bu hizmeti gerçekleştirmek için özveriyle, gayretle ve heyecanla bu görevlerini sürdürdü ve sürdürmeye de devam edeceklerdir. Bizler, Ak Parti’nin siyasi ahlakı ve misyonu gereği kongrelerimizde kavganın gürültünün ve didişmenin olmaması için, partimizin ilkeleri doğrultusunda istişare metodunu çalıştırarak birlik ve beraberlik içerisinde tek aday ve tek listeyle giderek bütün Bolu’yu ve ilçeleri kucaklayan bir çalışma yürüttük. Cumartesi günü Gerede’de yapacağımız kongremiz ile yapılan istişareler neticesinde ve bugüne kadar ortaya koymuş oldukları başarı doğrultusunda mevcut ilçe başkanlığımızı yürüten Ali Şafak kardeşimle inşallah yolumuza devam edeceğiz. Ben bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı başkanıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu kongreye Genel Merkezi’mizden parti genel sekreterimiz Ankara Milletvekili Haluk İpek Bey katılacaklar ve Gerede’mizde muhteşem bir kongre gerçekleştireceğiz.

“MERKEZ İLÇE KONGRESİNE KALKINMA BAKANIMIZ SAYIN CEVDET YILMAZ BEY İŞTİRAK EDECEK”

Pazar günü de inşallah Merkez İlçemizin kongresini gerçekleştireceğiz. Son on ayda çok önemli iki seçim geçirildi biliyorsunuz. Bu iki seçimde de ekibiyle beraber büyük bir başarının Bolu’da elde edilmesine emek veren Adil Esen başkanımızla yolumuza devam edeceğiz. Ben kendisine de çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Pazar günü yapacağımız kongremize de Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz Bey iştirak edecekler. İnşallah Bolu’nun en büyük salonu olan 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda yine muhteşem bir kongreyi bütün dava arkadaşlarımızla, bu davaya gönül veren Bolulu kardeşlerimiz ile gerçekleştirmiş olacağız.

“BOLU’DA 3-0’I ELDE ETME HEYECANI İLE BU KONGRELER GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

Bizlerin bu kongrelerdeki hedefi Türkiye’nin istikrarına ve gelişmesine katkı vermektir. 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde Bolu’da 3-0’ı elde etme heyecanı ile bu kongreler gerçekleştirilecek. Ve inşallah 10 Kasım’da milletimizin bize gösterdiği teveccüh olan yüzde 66 oyun üzerinde çıkarak Bolu’da yine üç tane milletvekilini Adalet ve Kalkınma Partisi’ne kazandıracağız ve Türkiye’deki büyük gelişim ve dönüşüme katkı sağlayacağız.”

“BİZE GÜVENENLERE VE TEVECCÜHLERİNE LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’in ardından yeni süreçte tekrar yola devam edilecek ilçe başkanları da açıklamalarda bulundu. 5’nci Olağan Kongre sürecinin hayırlı olması temennisinde bulunan Merkez İlçe Başkanı Adil Esen ise “Partimiz sayın başkanımız ve büyüklerimiz tekrar teveccüh ederek bu görevi bize verdiler. Teşekkür ediyorum. Bize güvenenlere ve teveccühlerine layık olmaya çalışacağız. Nasıl ki 30 Mart’ta, nasıl ki 10 Ağustos’ta gayretle çalıştıysak inşallah 2015 hedeflerimiz için, tekrar 3 milletvekilimizi alabilmek için, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz için üzerimize düşen gayreti göstereceğiz” dedi.

“GEREDE HER ZAMAN AK PARTİ’NİN LOKOMOTİFİ OLMUŞTUR”

Gerede İlçe Başkanı Ali Şafak ise, “ Malumunuz Gerede her zaman Ak Parti’nin lokomotifi olmuştur ve bundan sonrada lokomotifi olmaya devam edecektir. Halkımız son gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 90 destek vererek partimize olan güvenini ve desteğini bir kez daha ispatlamıştır. Bundan sonrada bu desteğini vermeye devam edecektir. Bizde görev istenmez görev verilir. Bizi bu göreve layık gören başta il başkanımız olmak üzere milletvekillerimiz ve genel merkezimize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • isimsiz  (11.11.2014 16:24:16)

  kongreden önce kimle yola devam edileceği belli ne güzel

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit