• resmi ilanlar

Bütçe görüşmeleri devam ediyor

2014-11-19 13:00:04

İl Genel Meclisinde bütçe görüşmeleri kapsamında son olarak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün bütçe talepleri görüşüldü.

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarında bütçe görüşmeleri tüm hızıyla sürüyor. Yaşar Yüceer Başkanlığında Çarşamba günü gerçekleşen oturumda İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün bütçe talepleri ele alındı.

 

İl Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli yaptığı sunumla Özel İdarenin 2014 yılı çalışmalarını meclis üyeleri ile paylaşarak, 2015 yılı bütçe tekliflerini açıkladı. Sunumun ardından konu incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi. Ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün 2015 yılı bütçe talebi görüşüldü. Kurum adına sunum yapan Müdür Vekili Ahmet Özkan taleplerini meclis üyelerine aktardı. Bu konuda incelenmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edildi.

 

Toplantıda ayrıca Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İl Kontrol ve Laboratuvar Müdürlüğünün bütçe talepleri ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne 969.000 TL.,İl Kontrol ve Laboratuvar Müdürlüğüne 600.000 TL. verilmesinin uygun olduğu belirtilen her iki rapor oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

Bütçe görüşmeleri kapsamında Perşembe günü de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bütçe talebi ele alınacak.      

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit