• resmi ilanlar

Orman yeni sezona hazırlanıyor

2014-12-12 14:00:04

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, 2015 üretim sezonu hazırlıkları kapsamında 12 şeflikte görevli 150 personele eğitim verdi.

Aladağ Orman İşletme Şefliğinde düzenlenen eğitim seminerinin ardından orman muhafaza, ölçü-kesim ve depo memurları ile şube müdür ve yardımcılarına uygulama yaptırıldı.

Bolu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Şaban Bıyıklı, yaptığı açıklamada, 2015 üretim sezonu öncesinde bilgilendirme semineri düzenlediklerini söyledi.

"Ormanlarımızın sağlığı ve sürdürülebilirliği açısından neler yaptığımızı anlattık" diyen Bıyıklı, "Daha hatasız ve az sıkıntılı iş yürütme anlamında bölge müdürlüğümüze bağlı 12 işletme müdürlüğünde çalışan 100 orman muhafaza memuru, 50 orman mühendisimizle işletme müdürleri ve müdür yardımcılarına 3 gün eğitim verdik" şeklinde konuştu.

Ormanların küçük hatayı dahi affetmediğine dikkati çeken Bıyıklı, iş güvenliğine özel önem verdiklerini kaydetti.

Bıyıklı, sözlerini şöyle tamamladı: "Arkadaşlarımıza mutlaka iş güvenliğiyle ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Bununla ilgili baretini ve koruyucu kıyafetlerini şart koşuyoruz. Bu tedbirleri almayan arkadaşlarımızı çalıştırmıyoruz. İnsanın üzerine kuru dal düşebiliyor. Rüzgarın etkisiyle ağaç devrilebiliyor. Bundan dolayı bir sürü insanımızın canı yandı. Orman muhafaza memurları dahil, ormanlarımıza bareti ve koruyucu kıyafeti olmayan hiç kimseyi sokmuyoruz. Temennimiz iş kazalarını en aza indirebilmek."

 

AA

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit