• resmi ilanlar

Özcan Bakan’a HGS cezalarını sordu

2014-12-26 14:00:10

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan HGS geçişlerindeki problemler nedeniyle vatandaşlardan 100 kat oranında ceza alındığını söyleyerek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere bir soru önergesi verdi.

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere bir soru önergesi verdi. Özcan önergesinde Bakana sorular yöneltti. Bir takım arızalar nedeniyle HGS geçişlerinde vatandaşlardan 100 katı ceza alındığını söyleyen Özcan önergesinde Bakan Elvan’a şu soruları sordu:

“HGS sistemi uygulanmaya başladığı tarihten itibaren birtakım sorunları da beraberinde getirmiştir. HGS kartın bozuk olması, limit yetersizliği ve bazı gişelerde kart okuma sistemindeki arızalardan dolayı vatandaşlarımız maddi olarak büyük cezalarla karşılaşmaktadırlar.

Bolu- Dörtdivan, Bolu -Yeniçağa ve Yeniçağa- Gerede arası geçişlerden geçiş ücreti olarak 1.40 TL alınmaktadır. Ancak yukarıda saydığım sorunlarla karşılaşan vatandaşlara geçiş bedellerinin yaklaşık 100 katı oranında cezai işlem uygulamasının yasal dayanağı nedir?

Uygulanan cezaların vatandaşlarımıza ulaştırılması noktasında ceza tarihinden itibaren ceza bildirimlerinin aylar sonra gelmesi, ayrıca ekonomik olarak zaten zor durumda olan vatandaşlarımızın 100 kat gibi bir ceza uygulaması ile karşılaşmalarının yarattığı mağduriyetlerin giderilmesi noktasında Bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?”

Haber Merkezi

 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • ali bulut  (26.12.2014 16:50:21)

  bizde Bolu halkı olarak bolu nun çıkarlarını gözetmeyen hizmet vermeyen milletvekillerini istemiyoruz. yıl 1 ağustos 2008 yer düzce adliye binası açılış töreni dönemin adalet bakanı sayın mehmet ali şahin düzce deki müze görünümlü eski adliye sarayından düzce halkını kurtardık turistler burayı müze zannetmişler diye konuşma yapmıştı gelelim bolu ya 2015 yılına sayılı günler kala bizim hala yeni bir adliye binamız yok ancak adliye görünümlü müzemiz var bunun sorumlusu kim tabi ki vekillerimiz işlerini yapmadıkları takip etmedikleri için yıllardır bir adliye sarayını yaptıramadılar sonuç itibari ile biz çalışan vekil istiyoruz.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit