• resmi ilanlar

Yeni ödülünü Bakan’ın elinden aldı

2015-01-21 14:00:08

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 5. Buhara Medya Ödülleri Töreni’nde ‘Yılın En Çevreci Belediye Başkanı’ ödülüne layık görüldü. Başkan Yılmaz ödülünü Ankara Rixos Grand Otel’de gerçekleştirilen ödül töreninde aynı zamanda ‘Yılın Bakanı’ ödülüne layık görülen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin elinden aldı.

Buhara Dergisi tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen ‘Buhara Medya Ödülleri’ töreni Ankara Rixos Grand Otel’de gerçekleşti. Siyaset, sanat, spor, medya, sinema ve televizyon dünyasından ödüle layık görülen birbirinden ünlü isimlerin katıldığı törende ‘Yılın En Çevreci Belediye Başkanı’ ödülünü ise Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz aldı.

Sunuculuğunu ünlü isimler Çiğdem Tunç ve Vatan Şaşmaz’ın yaptığı tören ilk olarak Ankara Seymen Ekibinin gösterisi ile başladı. Daha sonra ödüle layık görülen isimlerin ödüllerinin takdim edilmesi ile devam eden törende ilk ödülü ‘Yılın Valisi’ kategorisinde komşumuz olan Düzce’nin Valisi Ali İhsan Su aldı. Yılın Milletvekilleri ve yılın belediye başkanları kategorisinde ödüle layık görülenlerin ödüllerini almasının ardından ‘Yılın Bakanı’ seçilen Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’ye ödülünü Buhara Dergisi Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Öztürk takdim etti.

“BAKANLIĞIMIZ VE BAŞKANIMIZ İLE EL ELE DAHA GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”

Ödül töreninde ‘Yılın En Çevreci Belediye Başkanı’ ödülüne layık görülen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise ödülünü Bakan Güllüce’nin elinden aldı. Ödülün takdiminin ardından kısa bir konuşma yapan Bakan İdris Güllüce, Başkan Yılmaz’ı çalışmalarından dolayı tebrik ederek; “Geçtiğimiz günlerde bakanlığımız olarak Bolu’daydık ve Bolu gerçekten inanılmaz güzellikte bir şehir. Önümüzdeki dönemlerde de Bakanlığımız ve Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz el ele daha güzel işlere imza atacağız. Ben başkanıma bu günlerden çok daha başarılı günler diliyorum ve kendisini kutluyorum” dedi.

YILIN ANNESİ DE BOLULU

Törenin devamında ‘Yılın Annesi’ ödülüne layık görülen ve aynı zamanda hemşerimiz olan ünlü sanatçı Safiye Soyman da ödülünü Bakan İdris Güllüce’nin elinden aldı. MS hastası olan oğlu ile törene gelen Safiye Soyman, ödül aldığı sırada Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın da sahnede olduğunu görünce Başkan Yılmaz’a uzun süre sarılarak gözyaşlarına engel olamadı. 31 yaşındaki MS hastası olan oğlu Harun’un en büyük destekçisi olması ve hastalığa yakalandığı günden bu güne kadar onu bir dakika bile yalnız bırakmaması sebebiyle ‘Yılın Annesi’ ödülüne layık görülen Safiye Soyman’ın ödülünü aldıktan sonra söylediği Annem şarkısı salondakilere duygu dolu anlar yaşattı.

Sanatçı Alişan’ın da ödül aldığı tören daha sonra siyaset, sanat, spor, medya, sinema ve televizyon dünyasından daha birçok ünlü ismin ödüllerini alması ile devam etti.

Ödül töreni katılımcılar tarafından pasta kesilmesi ile sona erdi.

 

Haber Merkezi

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit