• resmi ilanlar

Karpuz satıcısı milletvekili adayından iddialı sözler

2015-02-16 13:00:11

Bolu Halk Pazarı esnafları arasında “Karpuzcu Adalet” olarak tanınan Adalet Karadayı, Ak Parti Milletvekili Aday Adaylığının gerekçelerini açıkladı.

Hal Pazarı'nda manavlık yapan Adalet Karadayı isimli vatandaş, geçtiğimiz yıl, gerçekleşen Gezi Olayları sonrası kamu malına zarar verildiğini belirterek, bu eylemleri organize ettiği gerekçesiyle CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmuş ve aynı gerekçeyle CHP üyeliğinden de istifa ettiğini söyleyerek, gazetelere haber olmuştu.

Adalet Karadayı, Ak Parti Genel Merkezi’ne 5 bin lira yatırarak, 7 Haziran’da yapılacak Genel Seçimler için milletvekili aday adayı oldu.

Adaylığının gerekçelerini yaptığı yazılı açıklama ile kamuoyuyla paylaşan Karadayı, şu ifadelere yer verdi: “Ülkesine kumpas kuran, Türk tırlarını durduran, bildiri dağıtan, Dubayi'de tatil yapan, ülkesini kötüleyen okumuş cahil savcılara haddini bildirmek için aday oldum. Benim cahilliğim onların okumuşluğundan daha iyi olduğunu düşündüğüm için aday oldum.

Küçük esnafa ve özellikle pazarcı esnafa destek olabilmek için meclis kürsüsünden onların sesi olabilmek için aday oldum.

Dünya liderine destek olabilmek ve aynı davada yol arkadaşı olabilmek için aday oldum.

İsrail, Ermeni oyununa gelmeyen Cumhurbaşkanımızın, Başbakanınızın yanında olmak için aday oldum.

Üç yaşındayken Başbakanımıza Boluspor atkısı takan kızımın AK Parti’ye olan sevgisi 11 yaşında geldiği şu zamanda da devam ettiği için ve arkamda olduğu için aday oldum.

AK Parti Hükümeti döneminde insanlara insanca davranıldığı için, değer verildiği için aday oldum. Bir esnaf olarak benim ödediğim vergilerle maaşını alan hastanedeki hasta bakıcısından doktoruna kadar, emniyetteki polisinden amirine kadar, belediyedeki zabıtasından başkanına kadar kısaca memurundan amirine kadar, kimse yüzümüze bakmıyor, insan yerine koymuyordu; ama Ak Parti döneminde amiri de memuru da "beyefendi" diyor saygı gösteriyor, bunun için aday oldum.

Hakan Şükür gibi, Ertuğrul Günay gibi, İdris Bal gibi, Haluk Özdalga gibi, beraber yola çıktıklarımızı yalnız bırakmayacağım için aday oldum.

Filistin'de, Kudüs'te, Irak'ta, Suriye'de bombalar altında ölen çocuklara yardım elini uzatan AK Parti’nin yanında olabilmek için aday oldum.

AK Parti’de kim aday olursa olsun, genel başkanımız kimi aday gösterirse göstersin, onun etrafında kenetleşmek, birlik ve beraberliği sağlamak için aday oldum.

Davos’ta İsrail Cumhurbaşkanın haksızlıklarına karşı gelerek siz sahildeki çocukları öldürüyorsunuz “one minute” 'diyerek tüm dünyada, mazlumların yanında olduğunu gösteren Cumhurbaşkanına destek olabilmek için aday oldum.

Dünya beşten büyük diyen dünya liderine destek olabilmek için aday oldum.

Mısır’da darbeyle başa, gelenlerin yaptıkları katliamlara göz yummayarak mazlumlara Rabia işareti ile destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olabilmek için aday; oldum.

İki kıtayı denizin 60 metre altında birleştiren Marmaray’ı, iller arası hızlı treni hizmete sokan, binlerce kilometre duble yol yapan, dünyanın en büyük havalimanı projesini başlatan, tüm illere üniversite kuran, İstanbul'a 3. boğaz köprüsü projesini hayata geçiren, öğrencilerimize ücretsiz kitap, tablet dağıtan, okullar, yurtlar, hastaneler yapan AK Parti hükümetinin yanında olmak, destek olmak için aday oldum. AK Parti’nin davası benim davam yolu benim yolumdur. Bu kutlu yolun ister başında olayım, isterse sonunda Allah'ın izniyle gelecek güzel günler bizi bekliyor. Bu yolda yürüyen tüm kardeşlerime başarılar diliyor, Allah yar ve yardımcımız olsun diyorum.”

 

Haber Merkezi

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • M.Sami BAĞLAN  (23.02.2015 11:17:28)

  Hükümet altı aya %3 diger altı aya %3 zam verirken Her altı aya %6 zam verdiğinde takdir edebildinmi isimsiz arkadaş.Siz mültecilerden şikayet ederken öldürülen suriyeli (İNSAN) lar için bir şeyler yaptınmı acaba.Bolu turizmine araplar geldiğinde memnun olurken multeci olanlardan bu şikayet iki yüzlülük değilmi acaba.Yapılan zamlardan şikayet ederken sendikaların 50 -80 lira sendika aidatlarındanda şikayet ettinmi acaba.iller bazında su fiyatlarının belediyeyle alakalı olup ne pahalı nede ucuz olduğunudamı farketmedin.Elektirik fiyatlarının EPDK denetiminde olduğunudamı bilmiyorsun.

 • İSİMSİZ  (17.02.2015 13:42:14)

  KARPUZCU ADALET BEY KARDEŞİM, YAZINI BÜYÜK BİR DİKKATLE OKUDUM, ANCAK YURDUMUZDA SENİN BENİM VERDİĞİM VERGİLERLE BEDAVA YAŞAYAN YÜZBİNLERCE MÜLTECİDEN, DOĞU VE GÜNEY ANADOLUDA BİTMEK BİLMEYEN TERÖR OLAYLARINDAN, ÜLKEMİZDE HERGÜN DÖVÜLEN VEYA ÖLDÜRÜLEN KADINLARDAN, AYDA 1000 TL.SI ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNMEYE ÇALIŞAN MİLYONLARCA KİŞİDEN, 2015 YILINDA 10-30 TL.SI ARASINDA ZAM ALAN EMEKLİDEN, TÜRKİYEMİZDE BULUNAN MİLYONLARCA ÜNİVERSİTE MEZUNU İŞSİZLER ORDUSUNDAN, TÜRKİYENİN SU CENNETİ OLUP, EN PAHALIYA SUYU KULLANAN BOLU HALKINDAN, SEZSİZCE ELEKTİRİĞE ZAM YAPILAN ÜLKEMİZDEN HİÇ BAHSETMEMİŞSİNİZ.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit