• resmi ilanlar

“Tanju Bey tamamen yanlış anlamış”

2015-02-18 12:00:04

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu basın toplantısında açıkladığı “Şimdiye kadar alınan en yüksek İl Özel İdaresi ek ödeneği olan 14 milyon TL Bolumuza hayırlı olsun” demişti. Bu paranın çok daha fazlasının 2007’de verildiğini söyleyen CHP Milletvekili Tanju Özcan’ın durumu anlayamadığını söyleyen Ercoşkun, “14 milyon TL ek ödenek yani ekstradan gelecek” dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun; “Tanju Bey 2007’de 17 milyon TL geldi demiş ama benim söylediğim normal ödenek değil, KÖYDES ödeneği değil, vs değil… Ekstra olarak 14 milyon TL geldi. Şuan para İl Özel İdaresi hesaplarına geçmek üzere. Tanju Bey durumu normal ödenek sanmış, anlamamış sanırım” dedi.

“Başbakanımız ile bire bir görüştük”

Başbakan Davutoğlu ile birebir yaptığı görüşmede Bolu'nun ilçelerinde ve köylerinde kullanılmak üzere 14 milyon TL istediğini söyleyen Ercoşkun, “Geçtiğimiz hafta Bolu açısından çok önemli gelişmeler gerçekleşti. Milletvekilliğine başladığımız andan itibaren devletin Bolu’da kendi imkanları ile kendi planlama sistemleri ile yapmış olduğu yatırımlar, gerek özel idare gerekse belediyelere aktarmış olduğu paylar var. Burada bu paylar dışında ekstra ne alabiliriz ne getirebiliriz bunun için çalıştık. Çünkü diğer illerden farklı olabilmek sıyrılabilmek için bizim ilin önceliklerini kendi içimizde belirledikten sonra ekstra kaynak getirerek bunları kısa sürede ve doğrudan hedefe yönelik bir şekilde gerçekleştirebiliriz diye düşünüyoruz” dedi.

“BAŞBAKANIMIZA 14 BİN KERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

14 Milyonun Bolu için ne ifade ettiğini anlatan Ercoşkun, “14 Milyon, Özel İdarenin bir yıllık Bolunun 491 tane köyüne yaptığı yatırımların 7-8 milyon tuttuğunu düşünürsek eğer iki yılda özel idarenin yapacağı bütün yatırım işlerinin bir kalemde gelmesini ifade ediyor. Başbakanlık müsteşarının bana verdiği bilgiye göre Sayın Başbakanımızın 81 vilayet içerisinde en fazla talimat verip yolladığı ödenektir. Yani 81 vilayet içinde bir ile tek kalemde 14 milyon para yollanmış oluyor. Plakamız 14, Başbakanımıza da 14 bin kere teşekkür ediyorum. Gerçekten bizim için müthiş bir adımdı bu. Bu sayede Bolu Yedigöller yolundan tutun, Göynük’ten Mudurnu’ya, Seben’den Kıbrıscık’a, Yeniçağa’dan Dörtdivan’a, Gerede’den Mengen’e ne kadar acil çözülmesi gereken kangren olmuş mesele varsa bu ödenek sayesinde bunların tamamını çözebileceğimizi düşünüyorum.”

 

Haber Merkezi

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • ayşe sarıcan  (18.02.2015 16:28:41)

  48 milyon liralık yeni adliye sarayı yatırımı ne oldu bolu halkı yıllardır bekliyor ama vekillerden ses çıkmıyor halkı kandırmaya devam.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit