• resmi ilanlar

‘Boşa akan muslukları kapattım’

2015-03-17 14:00:07

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Dr. Hüseyin İka seçim çalışmaları çerçevesinde BESOB Başkanı Tahir Gayret ve üyelerine ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan Tahir Gayret ve sekretaryası tarafından ağırlanan İka; “Biliyorsunuzki 20 yıllık çalışmalarım ortadadır. Bu yirmi yıllık zamanda size ve halkımıza kendimizi ifade edemedi isek bu ziyaret esnasında anlatma şansımız yok. Sizler bizi yakinen tanıyan insanlarsınız. Ben önümüzde ki dönemde Bolu’nun, Bolu halkının dertlerine çözüm bulmak adına Ankara’da, mecliste yer almak için bu yola çıktım. Halkımızın bütün beklenti ve taleplerini meclise yansıtmak en büyük arzumuzdur” diyerek halkın beklentilerini karşılayacağını belirtti.

Ak Partinin tekrar 3-0 yapmasının formülünü de açıklayan İka; “Özellikle üzerinde durmak istediğim konu; biliyoruz ki partimiz için özellikle Gerede bölgemiz üzerine düşeni yapıyor. Ancak parti olarak ağırlıklı olarak kaybımız Bolu Merkez yaşadığımız kayıptır, bir vekilin muhalefete kaybedilmesinde ki ana etken bu merkezde yaşadığımız kayıptır. Partimiz olarak 3. Milletvekilini çıkartmak istiyorsak Bolu Merkez ağırlıklı bir değerlendirme yapılmalı. Aday adaylarımızın sayı olarak kısıtlı olduğu şu dönemde, bahsettiğim nedenden dolayı ismimizin ön plana çıkacağını biliyorum. Bu konuda hem sizin hem üyelerinizin hem de halkımızın desteğine talip olduğumuzu bir de sizleri ziyaretim esnasında belirtmek istiyorum” diyerek sözlerine devam etti.

DEVLETİN BEŞ KURUŞUNU YEDİRTMEM

İka son olarak siyasete kendi çıkarları için değil bölge insanımızın çıkarları için girdiğini belirterek; “Eğer siyaseti kendi çıkarlarımı gözetecek ve kendimin malına mal katacaksam bu bana haram olsun. Ama bölge çıkarları için, Bolu halkının çıkarları için bir şeyler yapacaksam Allah bana nasip etsin bu görevi diyorum. Bundan önce görev yaptığım gerek hastane gerekse belediye dönemlerimde devletin 5 kuruşunu haksız yere kimseye yedirtmemek için gayret ettim. Bununla ilgili boşa akan musluk varsa bunları kapattım. Bu boşa akan musluklardan nemalanan varsa da hakkımızda aleyhimize konuşabilirler. Onlarında konuşması bizim işimizi doğru yaptığımızın bir göstergesidir” diyerek sözlerini noktaladı.  

VEKİLLİKTEN DAHA ÜST KADEMEDE TEMSİL EDİLMELİYİZ

BESOB Başkanı Gayret; “Sayın başkanımla özellikle belediye başkan yardımcığı döneminde odalara verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum diye söze başlarken “ sizin dediğiniz gibi 5 dakikada kendinizi tanıtmaya ihtiyacınız yok. Hüseyin İka’yı Bolu’da tanımayan varsa, uzun yıllardır süre gelen hizmetlerinizi göremiyorlarsa, kimse çıkıp ben Boluluyum demesin.  Sizin de belirttiğiniz gibi merkez ağırlıklı bir aday bizim için çok önemli, bunu Cumhurbaşkanlığı düzeyinde de Bolu adına belirten kişi benim. Ve şunu da sizin ziyaretiniz vesilesi ile tekrar dile getireyim. Bolu artık milletvekilliğinden daha üst bir düzeyde Ankara’da temsil edilmeli. Buna da en çok yakışan adayımız sizsiniz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Haber Merkezi 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • zzzz  (18.03.2015 08:50:54)

  zzz

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit