• resmi ilanlar

AİBܒde ‘Bozkurt’ yürüyüşü

2015-05-04 14:00:11

Bolu Ülkü Ocakları tarafından Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenlenen 3 Mayıs Türkçülük Günü, büyük coşku ile kutlandı. MHP Bolu Milletvekili adaylarının da katıldığı etkinlikte yüzlerce ülkücü, kampüsü sloganlarla yürüdü.

Her yıl olduğu gibi 3 Mayıs Türkçülük Günü, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde coşku ile kutlandı. AİBÜ Türk Dünyası tarafından organize edilen kutlamalar öncesi Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe Teşkilatları, Bolu Ülkü Ocakları üyeleri ile Milletvekili adayları, Karaçayır Mahallesi’ndeki Siteler Camisi önünde toplandı. Yaklaşık 50 araçlık konvoy, şehir merkezinden D-100’e çıkarak AİBÜ Gölköy Kampüsü’ne giriş yaptı. Eğitim Fakültesi önünde başlayan yürüyüşe MHP Bolu Milletvekili Adayları Şükrü Gülez, Kader Garipoğlu ve Mihriban Budak Yerlikaya’nın yanı sıra Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil ile yaklaşık 500 öğrenci katıldı.

PKK LANETLENDİ

Türki Cumhuriyetlerinin bayraklarının da ön sırada taşındığı yürüyüşte kız öğrenciler dev Türk bayrağı taşıyarak sloganlara eşlik etti. Ülkücüler hep bir ağızdan, “3 Mayıs Türk’ün kutlu günüdür”, “Vatan sana canım feda”, “Bozkurtlar burada, çakallar nerede”, “Hepimiz Kürşad’ız, sarayları basarız”, “Kampüste PKK istemiyoruz” ve “Ne mutlu Türk’üm diyene” şeklinde sloganlar attılar. Tekbirlerin getirildiği yürüyüşte Milliyetçi Hareket Partili Milletvekili adayları ellerinde Türk bayrakları taşıyarak öğrencilere eşlik etti.

Yürüyüşün ardından Aktivite Merkezi önünde toplanan ülkücüler, daha sonra basın açıklaması yaptı. AİBÜ Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Furkan Şahin’in açıklamasından sonra Ülkücü yemini edildi. Tören, saz eşliğinde söylenen marşların ardından son buldu.

Haber Merkezi

 

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit