• resmi ilanlar

ÖZEL İDARE’DEN KÖYLERE DEV HİZMET

2015-05-04 18:00:00

Bolu İl Özel İdaresi, maliyeti 5 milyon lira değerinde olan 29 iş makinesi alarak, çalışma dönemi öncesi hizmete soktu. Kredi kullanılarak satın alınan araçlar arasında bulunan 4 çöp kamyonu ise İller Bankası tarafından Bolu’ya hibe edildi. Köylere Hizmet Götürme Birliği aracılığıyla köylerdeki alt ve üst yapı çalışmalarında kullanılacak iş makineleri kaymakamlıklara teslim edildi.

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Bolu İl Özel İdaresi, çalışma dönemi öncesi 29 iş makinesi satın alarak, araç filosunu güçlendirdi.

Özel İdare yeni araç filosunu ise, İller Bankası’ndan 3 milyon 471 bin lira kredi kullanarak 18 iş makinesi, 587 bin liralık öz kaynak kullanarak 7 adet iş makinesi ve İller Bankası’nın Bolu’ya hibe ettiği 720 bin lira değerinde 4 iş makinesi ile oluşturdu. İl Özel İdaresi’nin aldığı iş makineleri ise şöyle; 10 adet Damperli Kamyon, 4 Adet Çöp Kamyonu, 1 adet Çekici, 2 adet Ekskavatör, 4 adet Kanal Kazıcı Yükleyici, 1 adet Akaryakıt Tankeri, 2 adet Pick-up.

Bolu İl Özel İdaresi toplam maliyeti 5 milyon lirayı bulan iş makinelerinin kaymakamlıklara teslimi öncesi bir açılış töreni düzenledi. İl Özel İdaresi araç parkı alanında düzenlenen ve iş makineleri ile çevrelenen törende konuşan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, araç filosunun yaklaşık 4 milyon 59 bin TL’ye mal olduğunu belirtti. Yüceer, şöyle konuştu: “9 tane kamyon, 5 tane kepçe, 2 tane ekskavatör, 1 tane tır, 2 tane küçük tonajlı kamyon, bunların alınmasında emeği geçen, katkı sağlayan başta sayın valimiz, milletvekillerimiz, il başkanlığımız ve teşkilatımız olmak üzere tüm il genel meclis üyesi arkadaşlarıma, bu araçların alımında çalışan, gayret gösteren il genel sekreterimize, destek hizmetleri şube müdürümüze ve personelimize teşekkür ediyorum. Bu araçlarımızla köyümüze, köylümüze yönelik hizmetlerimize devam edeceğiz. Allah kazasız, belasız hizmetler nasip etsin diyorum.”

 

“BU HİZMETİN KARŞISINDA ŞAPKAMI ÇIKARIYORUM”

Yüceer’in ardından konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, şu ifadeleri kullandı: “Belediye başkanı olduğumda çok sayıda personelimiz vardı; ancak iş makinesi açısından sıkıntılıydık. Şu an o dönemden bu döneme il genel meclisindeki arkadaşlarımız ve İl Özel İdaresi’ndeki arkadaşlarımızla iş makinelerimizi hep ortak kullandık. Eksiklerimizi tamamladık. Bu çalışmayı yapıp, iş mevsimine yetiştiren başta valimiz olmak üzere, il genel meclisi başkanımıza ve üyelerine teşekkür ediyorum. Bunu becerenler karşısında da şapkamı çıkarıyorum.”

ÖZCAN: “BU HİZMETİN BOLU’YA KAZANDIRILMASINDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ise, konuşmasında şunları söyledi: “Konuşmam öncesinde Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun, aramızdaki sohbette bana, iş makinelerinin alımı için bize teşekkür etmeyi unutma dediler. Ben diyorum ki, bu iş makinelerinin alımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

Bu araçların alımına çok sevindim. Artık kimse muhtarlarımıza, ‘Ya araç gerecimiz yok, yollar ondan yapılamıyor. İş makinemiz yok biz size malzeme verelim kendiniz yapın!’ diyemeyecek. Bundan dolayı mutluyum. Köylümüze sadece malzeme temin etmek yeterli değil. Neden? Köylümüz yaşlı zaten. Köylerde bu işleri yapacak insan gücü bulamıyoruz. İşte bu nedenle bu araçlar iyi oldu. Seçime yetişir diye ümit ediyorum. Bu hayırlı hizmetler dolayısıyla emek veren, katkı veren başta valimize, seçilmişlerimize, siyasilerimize ve il özel idaresi personeline ve bu hizmetin tecelli edilmesini sağlayan herkese teşekkür ediyor, en kalbi duygularla selamlıyorum.”

“İKTİDARDA OLMAKTAN DOLAYI GURUR DUYUYORUZ, YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Ak Parti Milletvekili Fehmi Küpçü, konuşmasında şunları söyledi: “Dün köy yolarımız yapılırken o yandan çarklı kepçelerimizle mazotu biten yakıtı biten ya da o tasarrufu kullanamayan devlet adına bugün elhamdülillah malzemeden çalmayan ve şakır şakır o köylere başta çakıl taşlarıyla asfaltıyla beraber bu hizmeti üreten, hani şu yanı başımızdaki Bolu dağı gibi, 6 hükümeti 12 bakanı eskittiğimiz Bolu dağı tüneli gibi artık Ferhat’ın Şirin’e kavuşması gibi hizmet üreten bir ülkenin evladıyız. İktidarda olmaktan dolayı gurur duyuyoruz, yolumuza devam edeceğiz.”

ERCOŞKUN: “HİZMETLERİMİZ SÜRECEK!”

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise konuşmasında, “Bugün insanın emek verdiği, düşündüğü, hayal ettiği, daha sonra da gerçekleştirme imkanı bulduğu, çok anlamlı, çok özel günlerden birindeyiz. 2011 Haziran’ından bu yana milletvekili arkadaşlarımızla beraber, sadece iktidar partisinden değil, muhalefet milletvekili arkadaşımızla beraber Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sizleri temsil ediyoruz. İktidar partisi milletvekilleri olarak da tabi bir taraftan meclis çalışmalarındaki yasama faaliyetleri, kanun tasarı ve tekliflerine vermiş olduğumuz katkılar, diğer taraftan da Bolu’nun her köşesine, tüm ilçe ve köylerine sizlerle birlikte hizmet etmeye gayret ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ercoşkun açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Susuz köyümüz yok, birçok köyümüzde kanalizasyon çalışmalarını tamamlamış vaziyetteyiz. Ama buna rağmen insan hayatı devam ettiği müddetçe hizmetleri de devam ettirmemiz söz konusu olacaktır. Bu ikinci büyük törenimiz. Bundan öncede iş makinesi töreni gerçekleştirmiştik. Ve orada da bir ucundan bir ucuna 250 kilometre olan ilimize sadece 2 adet ekskavatörle hizmet edilirken, birisi ocakta taş kırarken, diğeri tüm Bolu’yu dolaşırken, şu anda her ilçeye hizmet edecek ekskavatörümüz var. İş makinelerimiz yenilenmiş vaziyette. Bunlar ne ilk ne son olacak. İleri ki süreçte de devam ettireceğiz.”

4 YILDA 26 MİLYON LİRALIK EK KAYNAK

Ercoşkun açıklamalarının son bölümünde, bir diğer Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ile birlikte geçtiğimiz yasama döneminde Bolu için Başkent’ten elde ettikleri ekstra kaynaklardan bahsetti. Ercoşkun, şu bilgileri verdi: “Fehmi Bey’le birlikte ilk senemizde bakanımıza, hükümetimize rica ederek, merkezden ilimize 2 milyon lira fazladan kaynak temin ettik. İkinci sene yine gayret ettik, 3 milyon lira kaynak sağladık. Üçüncü sene ise ilerleyen tecrübelerimizin de artısıyla bu rakam 7 milyona çıktı. Hatta ormandan ekstralar aldık. Geçtiğimiz aylarda 4’üncü yılımızda ise 14 milyonluk ekstra kaynakla Bolu’nun her köşesine bu hizmetleri nakış nakış işliyoruz. Ama hep birlikte bunu gerçekleştiriyoruz.”

VALİ BARUŞ: “BOLU EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞABİLME NOKTASINDA ÖRNEK BİR İL”

Törenin son konuşmacısı Vali Aydın Baruş ise, İl Özel İdaresi tarafından satın alınan araçların kaymakamlıklara teslim edileceğini, iş makinelerinin Köyler Hizmet Götürme Birlikleri vasıtasıyla da köylere yerinde hizmet sunacağını söyledi. Vali Baruş, şöyle konuştu: “Bu araçların ilimize kazandırılmasında milletvekillerimizin değerli emekleri var. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bir il hizmetten yararlanacaksa, elbirliği ile çalışılması gerekiyor. Bu anlamda Bolu örnek bir il. Bu kazandırılan araçlarla daha önceden başlatılan çalışmalar daha süratli sürdürülecek. Son yıllarda çalışmaların arttığı köylerimizin diğer eksiklikleri süratle giderilmiş olacaktır. Bu araçların alımında ve hizmete sokulmasında emeği geçen il özel idaresine ve personeline teşekkür ediyorum. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.”

 

Protokol konuşmaları sonrası, Bolu Müftüsü İzani Turan tarafından dua okundu, iş makineleri için kurban kesimi gerçekleştirildi. Ardından protokol üyeleri hep birlikte kırmızı kurdeleyi keserek, iş makinelerinin açılışını gerçekleştirdi. 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit