• resmi ilanlar

Ak Partili Küpçü’den CHP’li Özcan’a benzetme!

2015-05-04 14:00:14

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, iktidar temsilcilerinin Bolu’daki başarılarında itici güç oluşturmasıyla kendisinin de pay sahibi olduğunu iddia eden CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan için “arı” benzetmesinde bulunarak, Özcan'ı Bolu protokolünün huzurunda işte böyle nitelendirdi: “Kanadı var, uçmaz! İğnesi var, sokmaz! Peteği var, bal yapmaz!“

Haber: Mehmet KORKUSUZ

Bolu İl Özel İdaresi’nin 5 milyon lira değerinde aldığı 29 iş makinesi için düzenlediği törene Ak Parti Milletvekili Fehmi Küpçü ile CHP Milletvekili Tanju Özcan arasındaki tatlı sert atışma damgasını vurdu.

Özcan konuşmasında, Ak Partili Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’den bahsederek, “Bu hizmetin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CHP’li Özcan’ın Ak Partili Milletvekillerine ilk kez teşekkür ettiği bu konuşmasının devamında ise, bir teşekkürü de kendisinin hak ettiğini ileri sürdü.

Özcan, şöyle konuştu: “Konuşmam öncesinde Milletvekilleri Fehmi Küp ve Ali Ercoşkun, aramızdaki sohbette bana, iş makinelerinin alımı için bize teşekkür etmeyi unutma dediler. Ben diyorum ki, bu iş makinelerinin alımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Ama bir teşekkürü de ben istiyorum. Çünkü köylerimizin hizmet noktasındaki sıkıntılarını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde dile getiren benim. Bakıyorum da iktidar partisi milletvekilleri de bu konuda adım atıyorlar. Teşekkür ediyorum kendilerine.”

 

BOLU PROTOKOLÜ CHP’Lİ VEKİLİN İKTİDAR İDDİASINI KAHKAHAYLA KARŞILADI

Açıklamalarında, “Bolu’nun tüm köylerinde ki sorunları gideririz inşallah” diyen Özcan, “Ben 490 tane soru önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verdim. Bolu köylerinin tüm sorunlarını devletimiz ve hükümet gayet iyi biliyor. Çözeceklerine de ben eminim.

Ben uzun süredir kamunun araç kiralamasına sıcak bakmıyorum. Bu anlamda bugün örnek bir adım atılmıştır. 7 Haziran’da inşallah iktidarı devraldığımızda bu uygulamaları arttıracağız” diye konuştu.

Özcan, tören katılımcılarının kahkahalarla karşıladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “İnşallah 7 Haziran’dan sonra İl Özel İdaresi’ndeki araç sayısını hızlı bir şekilde arttıracağız. Ben bugün burada olan, bu heyecana ortak olan tüm konuklara şükranlarımı sunuyorum. Araçların alımında emeği geçen başta valimize ve il genel meclisimizin tüm üyelerine saygılarımı sunuyorum.”

 

KÜPÇÜ’DEN ÖZCAN’A KOMİK VE BİR O KADAR İMALI BENZETME

Özcan’ın açıklamaları sonrası kürsüye davet edilen Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise, “İktidar çalışır, çalıştıranda muhalefettir. Sağ olsun Tanju Özcan’da bu manada bize çok katkı veriyor. Veriyor ama bir sürü soru önergesi veriyor, bir sürü atraksiyon sağlıyor. Bu manada kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

Özcan’a katılımcıların önünde ince göndermelerde bulunan Küpçü, Özcan için şu ifadeleri kullandı: “Sormuşlar; Size bir şey tarif ediyoruz, bilin bakalım bu nedir? Demişler ki; Kanadı var, uçmaz! İğnesi var, sokmaz! Peteği var, bal yapmaz! Bu nedir? Adam da demiş ki; Ben ne yapayım böyle arıyı?”

Katılımcılar arasında kahkalarla karşılanan bu ilginç benzetmesini Küpçü şu sözlerle sürdürdü: “Şimdi sizden istirhamım, sesini yükseltenlere değil, bu gök kubbenin altında ince ince yağmur olup tarlada iz bırakanlarla ilgili Meclis arşivlerini açıp bakın. Biz milletvekili olarak kaç kanunda ilk imza sahibi olduğumuz ya da teklifte bulunduğumuz önerilerden kaçı kanunlaşmış? Hele bir bakın!”

Küpçü, tatlı sert konuşmasını ve eleştirilerini şu sözlerle noktaladı: “Tanju Bey’e de teşekkür ediyoruz. Kendisi Bolu’nun seçilmiş bir milletvekilidir. O bize zaman zaman söylüyor, bizde imkan bulmuş iken kendisine söyleyelim.”

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit