• resmi ilanlar

İlçelere ödenek çıkarıldı

2015-05-05 12:00:02

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların Salı günü gerçekleşen oturumunda 10 madde görüşülüp karara bağlandı. Toplantıda Yeniçağa ve Kıbrıscık ilçelerine ödenek aktarılması görüşüldü.

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Yaşar Yüceer başkanlığında devam eden toplantıların Salı günü gerçekleşen oturumunda ilk olarak Seben İlçesi, Kesenözü köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ve Mengen İlçesi, Kayabaşı köyü Olacaklar mahallesine ilave içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili ile Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Her iki rapor da oy birliği ile kabul edilirken, Bolu Karma Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde İl Özel İdaresi adına kamulaştırılan taşınmazların Bolu Karma Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğüne bedelsiz devrinin yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonlarından gelen söz konusu devrin uygun olduğu belirtilen raporlar oy birliği ile kabul edildi. Dörtdivan İlçesi, Sorkun köyünün köy içi yol uzantıları olan 1-2-3- ve 4 nolu yolların İl Özel İdaresi yol bakım ağı envanterine alınması talebinin ele alınması, Göynük ilçesi Bulanık Köyü hudutlarında 1/1000 ölçekli tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı uygulama imar planının onanması, Göynük ilçesi Ekinciler Köyü hudutlarında 1/1000 ölçekli tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı uygulama imar planının onanması, Göynük ilçesi Karacalar Köyü hudutlarında 1/1000 ölçekli tarım ve hayvancılık tesis alanı amaçlı uygulama imar planının onanması talepleri oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

 

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünce İl Özel İdare hizmetlerinde kullanılmak üzere gönderilen ödeneğin Merkez ve İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliklerine gönderilmesi talebinin oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildiği toplantıda son olarak, Yeniçağa İlçesi 2015 yılı köye yönelik hizmetler payından köylerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 42 bin TL. ödeneğin Yeniçağa Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması, Kıbrıscık İlçesi 2015 yılı köye yönelik hizmetler payından köylerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 90 bin TL. ödeneğin Kıbrıscık Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talepleri Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.    

 

 

Haber Merkezi 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit