• resmi ilanlar

Bolu’ya yeni bir tekstil yatırımı daha

2015-06-09 13:00:08

İşadamı Osman Akdağ’a ait Appriva Tekstil A.Ş., OSB İlave Rezerv Alanı’ndaki modern fabrika inşaatını tamamlayarak üretime başladı.

Bolu’daki sanayicilik faaliyetlerini bugüne kadar Yeni Dünya Tekstil A.Ş., Tays Örme A.Ş., Tayeks Dış Ticaret ve Tekstil A.Ş. gibi firmalar ile sürdüren başarılı işadamı Osman Akdağ, bu sefer de genel yönetim merkezi İstanbul’da bulunan Appriva Tekstil Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasının kanuni merkezini Bolu’ya taşıyarak yeni fabrika binasını Bolu’daki Organize Sanayi Bölgesi İlave Rezerv Alanı’na yaptı. Bay ve bayan dış giyim ve konfeksiyon ürünlerinin ihracata yönelik üretimini gerçekleştiren Appriva Tekstil, Bolu’daki fabrikasında 600 kişiye iş ve istihdam olanağı sunacak.

Yatırım süreciyle ilgili bilgiler veren Appriva Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akdağ, “Biz fabrika yatırımı kararı aldığımızda bunu Bolu’da gerçekleştirmek istedik. Yıllardan bu yana Bolu’da faaliyet gösteriyoruz, üretim gerçekleştiriyoruz, Bolu’da kazanç elde ediyoruz. Bolu’da istihdam sağlıyoruz. Bunu kendimize bir sorumluluk olarak gördük ve yolumuza yine Bolu’da devam edeceğiz. Firmamızın kanuni merkezini İstanbul’dan Bolu’ya taşıdık. Üretimimizin ihracat pazarı olacak. Bolu’nun dış ticaret rakamlarının artırılmasına da kendimiz firmamızla katkımızı yapacağız. Bolu’da Gümrük Müdürlüğü’nün açılmış olmasının da kararımızda önemli etkisi oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Appriva Tekstil, bir Bolu firmasıdır, Bolu markasıdır. Bunda Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş’in talep ve telkinleri ile Organize Sanayi Bölge Müdürü Mustafa Gülen’in destek ve katkılarının önemli rolü oldu. Tesisimizi inşa ederken güvenli, kaliteli ve modern üretim için tüm gereklilikleri karşılayan bir fabrika yapmaya çalıştık. Verimlilik esasıyla, çalışanlarımızın konforu ve bütün ihtiyaçlarını düşünerek, burayı fabrikadan ziyade bir yaşam alanı gibi kurguladık. Üretimin yanı sıra çalışanlarımız için bir dizi sosyal alanlar oluşturuldu. Öngördüğümüz süreden daha kısa bir zamanda yapım işlemlerini tamamladık. Çalışan sayısı olarak da projeksiyonumuzun üzerinde bir başvuru aldık. Bu memnuniyet verici oldu. Her başvuruyu titizlikle inceleyip değerlendirdik. İlk etapta 600 kişilik bir personel istihdamı hedefliyoruz. Üretimimiz arttıkça, çalışan sayımız da buna bağlı olarak artacak.” şeklinde konuştu.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş de Osman Akdağ’ın önemli ve saygın bir sanayici olduğunu ifade ederek kendilerinin yatırım kararlarında Bolu’yu her zaman birinci sıraya almasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Osman Akdağ’ın Bolu’da sağladığı kazancını, yatırım ve istihdam yoluyla yine Bolu’ya yönlendiren örnek bir sanayici profili çizdiğini belirten Türker Ateş, yatırım teşvik unsuruna önem vermeksizin hem firma merkezini Bolu’ya taşıyan, hem de üretim tesisini Bolu’da hayata geçirme uğraşı veren Osman Akdağ’a bu çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Ateş, “Appriva Tekstil, Osman Bey’in vizyonu doğrultusunda oluşan fiziki mekân, makine-ekipman ve çevre düzenlemeleri ile çevreye dost, her ayrıntısı düşünülen, son derece modern, hem bölgemize hem de ülkemize örnek olabilecek bir fabrika oldu. Kendilerini kutluyor ve başarılar diliyorum. Tesisimiz Bolu’muza ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Haber Merkezi

 

 

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • Nergiz  (07.09.2019 21:09:12)

  23 senelik makinaciyim suanda is ariyorum kompleciyim her iste ustayim

 • Cemile kavcıoğlu  (25.04.2018 09:52:34)

  Ben çalışmak istşyorum

 • Sebile akyüz  (05.02.2017 22:25:55)

  Aprivayla çalışmak çok istiyorum bi çok kez form verdim ama bekliyorum çok düzgün biryer nolur ya carın işe artık

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit