• resmi ilanlar

Sarıgülü bu taktik mi yaktı

2015-06-18 10:22:54

İstanbul'da CHP'den 9. sıra milletvekili adayı olan Mustafa Sarıgül'ün Meclis'e girememesinde bazı seçmenlerin 'bir taşla iki kuş' stratejisinin yer aldığı iddia edildi.

Seçimde 9. sırayı riskli görmeyen Sarıgül, neden Meclis dışı kaldı? Radikal'den Ercan Sarıkaya'nın haberine göre CHP kulislerinde ilginç iddialar konuşuluyor.  Seçim öncesi Şişli Belediyesi koridorlarında başlayıp mahkeme koridorlarına kadar taşınan kavga Mustafa Sarıgül’e büyük darbe vurdu. CHP örgütlerinde çok da kabul görmeyen Sarıgül’e karşı cephe genişledi.

 

İddiaya göre Sarıgül’e karşı olan ve içlerinde CHP’lilerin de bulunduğu gruplar Sarıgül’ün aleyhinde çalıştı. Bıçak sırtı sayılabilecek bir yerden aday gösterilen Sarıgül’ün Meclis’e gitmesini istemeyen CHP’liler bile oy vermeyeceğini söylemeye başladı. 

‘TATAVA YAPMA BAS GEÇ’ BU SEFER TERSE DÖNDÜ

Geçen yıl yerel seçimler sırasında Ak Parti karşıtı olan gruplar CHP’nin İstanbul adayı Mustafa Sarıgül’e “Tatava yapma bas geç” anlayışla oy vermişti. İddiaya göre aynı gruplar bu kez HDP’yi destekledi ve sosyal medyada Sarıgül karşıtı CHP’lilere de seslenerek  ‘Bir taşla iki kuş’  (Hem Sarıgül Meclis dışında kalsın hem de HDP barajı geçsin) kampanyası yürüttü.

 

İddiaya göre  bu kampanya etkili oldu. Birçok CHP’li bölgede CHP yerine HDP’ye oy verdi. CHP bölgede istediği oyu alamadı. HDP de barajı geçince Sarıgül Meclis dışında kaldı. Yani ‘Bir taşla iki kuş’ vurulmuş oldu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit