• resmi ilanlar

BOLU’DAN FOTOĞRAF GÖNÜLLÜLERİNE DUYURU

2015-07-08 00:00:01

...

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ve Denizbank'ın katkılarıyla düzenlenen ''7. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması'' başlıyor.

Toprağın ve tarımın önemiyle ilgili sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesinin amaçlandığı ''7. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması''nda 2015 yılının FAO tarafından “Uluslararası Toprak Yılı” ilan edilmesi nedeniyle bu yıl tema ‘Toprak’ olarak belirledi. Tematik kategorinin yanı sıra yarışma; genel, çiftçi, öğrenci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları ile Denizbank çalışanları olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleşiyor.

Yarışmacılar tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılabilecek. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması hakkında görüşlerini aktaran İl Müdürü İsmail Taş, “Bizim insanımızın yaratıcılığını, fark etme özelliğini gözler önüne serme açısından önemli bir organizasyon. Tarımla iştigal eden ülkemiz insanlarını aynı kare içerisinde buluşturmak herkesin becerebileceği bir iş değil. Fotoğraf sanatına gönül vermiş insanımızın gösterdiği bu çabanın neticesinde sergiye değer bulunan eserleri eminim ki bu yılda geçmiş yıllardaki örneklerini aratmayacak derecede takdire şayan olacaktır. İlimiz kompozisyon açısından katılımcılara eşsiz kareler sunacak potansiyele fazlasıyla sahipken gönlümden geçen bu yıl ilimizden bir ve birden çok karenin dereceye girmesidir. Bu vesileyle ilimizde fotoğrafa gönül veren herkesi bakanlığımızın düzenlemiş olduğu yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

Yarışma için başvurular 29.06.2015 ve 02.10.2015 tarihleri arasında olacak. Yarışma sonuçları 16.11.2015 tarihinde www.tariminsan.com, www.tarim.gov.tr, www.tarimtv.gov.tr adreslerinden ve yarışmaya ait sosyal medya kanallarından duyurulacak.

Yarışmada dereceye giren eserlere toplam 36 bin TL tutarında Denizbank’tan hediye çeki ödül olarak verilecek. Katılım şartları ve başvuru formu için internet adresi: www.tariminsan.com

 

Haber Merkezi

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit