• resmi ilanlar

ŞEHİDİN SEVDİĞİ KIZDAN SON MESAJ

2015-07-29 11:00:10

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bankamatikten para çekerken teröristler tarafından saldırıya uğrayarak şehit olan Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya'nın kız arkadaşı Fatma Tepe'nin, “Lütfen dışarıya çıkma. Ne istersen biz buradan kargoyla gönderelim” dediği ortaya çıktı. Fatma Tepe facebook sayfasından, “Bana kalan sadece gülüşün şehidim, mekanın cennet biliyorum Ziyam” sözlerini yazdı.

Türkiye şehit Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya için gözyaşı dökerken, şehidin kız arkadaşı Fatma Tepe’nin son günlerde yaşanan terör olaylarından dolayı tedirgin olduğu ve daha önce dışarıya çıkmasını engellediği ancak şehit olduğu gün yine dışarı çıkmaması konusunda ısrarcı olduğu ortaya çıktı.

 

Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’nın şehit olduğu gün kız arkadaşıyla telefonda görüştüğü ifade edildi. Fatma Tepe’nin dışarı çıkmaması konusunda ısrar ettiği Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya bankadan para çekmeye gitti.

EVLİLİĞİ PLANLIYORLARDI

Ziya Sarpkaya ve Fatma Tepe’nin doğu görevinin bitiminde evlenmeyi düşündükleri ifade edildi. Fatma Tepe şehit haberini alır almaz büyük üzüntü yaşadığı ve yakınları tarafından sakinleştirildiği belirtildi.

FACEBOOK’TAN DUYGU DOLU SÖZLER

Fatma Tepe, facebbok sayfasından çok sevdiği Ziya Sarpkaya için duygu dolu mesaj yayınladı. Tepe, “Bana kalan sadece gülüşün şehidim, mekanın cennet biliyorum Ziyam” ifadelerini yazarak veda etti.

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Ahmet Gülseren  (30.07.2015 12:00:35)

  Ahmet Gülseren Temmuz 2011 yılında yani bu yaşanan acıdan tam 4 yıl öncesinde 13 yuvanın içerisine kor ateşi düştüğünde aynı gün yüreğimden geçen duygularımı aşağıdaki şekilde ifade edip değişik platformlarda paylaşmıştım. Şimdi aynı acı memleketime Boluya Göynüke düştü. Şehidimizin mekanı, Mevlamızın izniyle inşallah cennet olsun. Geride kalan acılı ailesine, dost ve yakınlarına Rabbimden sabr-ı cemil niyaz ederim. DAHA KAÇINCI SÖZÜN BİTTİĞİ YER OLACAK! Evet, yine ateş düştüğü yeri yani her zaman olduğu gibi anaların yüreğini dağladı. Sorumluluk sahibi kurum ya da kişiler yine duygusal birkaç başsağlığı sözcüğü söylemeye devam ettiler. Bir hafta veya 10 gün boyunca vatan sağ olsun, şehitler ölmez gibi duygusal ifadelerden sonra tıpkı yıllar önceki 33 askerin unutulduğu gibi bu 13 vatan evladı da unutulacak ve bu kısır döngü "tarih tekerrürden ibarettir"söylemini doğrularcasına sürüp gidecektir. Yıllardır hep aynı söylemlere herkes şahit olmaktadır: 30 yıllık bir mücadele, PKK terör belası, milyarlarca dolarlık milli kayıp, bu kayıpla bölgede yapılabilecek 100lerce fabrika, 10binlerce benim deyimimle maalesef kurbanlık kuzu, yine benim deyimimle en büyük sermayemiz olan genç beyinlerin yok oluşu, her evli çiftten 3 çocuk isteriz talebindeki tezatlık. Çözüm: Önce silahsızlanmak, bölgedeki eğitim, sosyal ve ekonomik kalkınmışlık. İyide nasıl yapılacak! 30 yıldır her gelen siyasetçi, akademisyen, asker ve sivil aynı lafları tekrarlayıp duruyor. Öncelikle size uzatılmış ensenizde namlu varken, yani güvenlik sağlanmamışsa bunların hiçbirini yapamazsınız. Eğer karşınızda size uzatılmış silah varsa, onu daha üstün bir silahla bastıramazsanız silahsızlanmayı sağlayamazsınız. Bölgeyi çok iyi tanıyan, insan ve lojistik desteğini kolayca temin eden, günlük enerjisini parçalama-bölme-kan dökme-kurbanlık kuzu arama üzerine harcayan terör örgütüne karşı 3-4 aylık süngü çıkar- süngü tak acemilik eğitimi gören kurbanlık kuzuları hedef tahtası gibi vampir iştahlı mahlukların karşısına çıkarırsanız, başka bir sonuç almanız mümkün değildir. Hep söylenir ama bir türlü gerçekleştirilmez. Nerede bizim özel harekatçılar, bordo bereliler... 10-20 bin kişilik filmlerde izlediğimiz Ninja yetiştirip en modern silahlarla terör örgütünün karşısına çıkıp Kandil

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit