• resmi ilanlar

‘'AKP'nin rolünü CHP üstlenmiştir''

2015-08-03 11:00:09

CHP'nin terör olaylarının araştırılması için meclise gönderdiği önerge ile ilgili açıklamada bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, CHP'nin terörün sebeplerini 40 yıldır anlamayarak siyasi çözüm süreci istediğini ifade ederek; ‘'AKP'nin rolünü CHP üstlenmiştir'' dedi. CHP'nin önergesini eleştiren Aydın, AKP'nin yanı sıra CHP'li vekil Özcan'ı ve Mengen Belediye Başkanını da topa tuttu.

Çözüm sürecini değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın, ‘’2009 yılından beri çözüm süreci adı altında teröristle dayanışma içerisinde çözüm üretmeye çalışan AKP yönetimleri şehit cenazelerinde protokol sırasında yer kapma savaşı yapmaktadır. 2015 seçimlerinde mağdur edebiyatı yapamayan AKP hükümeti ne yazık ki şimdi de şehit cenazelerinde boy gösterip halkı dayanışmaya davet etmek tam bir ibret vesikasıdır. Sanki daha dün şehitlere kelle diyenler onlar değildi’’ ifadesini kullandı.

Çözüm sürecinin fayda sağlamadığını AKP’nin gayet iyi anladığını söyleyen Aydın, şimdi ise bu rolü CHP’nin üstlendiğini iddia ederek, CHP’nin meclise terör olaylarının araştırılması ile ilgili araştırma önergesi verdiğini söyledi.

CHP’li vekil Özcan’ı ve Mengen Belediye Başkanını taşladı

‘’1986 yılından beri 40 yıldır terörün sebeplerini hala anlamamış olan CHP, siyasi çözüm süreci istemektedir’’diyen Aydın, şöyle devam etti: ‘’Diğer bir tabirle önergeye evet oyu veren HDP’li Dilek Öcalan ile kendini Atatürkçü ve milliyetçi olarak tanımlayan CHP’li Tanju Özcan birlikte oturup terör olaylarını araştıracaklar. Tanju Özcan ve Dilek Öcalan’dan oluşan komisyonun AKP’nin başaramadığı çözülme sürecini tamamlama noktasında büyük gayret sarf edeceğinden kuşkumuz yoktur. Hatta ilk görüşmelerini Türk Milletinin şu zor günlerinde eğlence tertip eden Mengen Belediyesi Başkanı ile beraber Mengen’de yapabilirler. Türk Milletini bu sefer de CHP-HDP ittifakı uyutmak istenmektedir. Eğer terörü araştıracaklarsa Habur’dan giriş yapan PKK’lıların avukatlığını yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu’na sorsunlar. Teröristleri muhatap kabul eden hiçbir zihniyete kabul edemeyiz. Siyasi çözümlerin başarıya ulaşması bu şartlarda mümkün değildir.

‘’AKP hükümeti yine milletimizi kandırmaya devam etmektedir’’

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin terörün kökü kazılıncaya kadar operasyonlarına devam ettirmesi gerektiğini söyleyen Aydın, ‘’Ancak AKP hükümeti yine milletimizi kandırmaya devam etmektedir. Silahlı kuvvetlerimiz Kuzey Irak’ a hava harekatı düzenlemekte ama kara harekatı yapmamaktadır. Yıllarca bu hava harekatı yapılır ama sonuç alınmamaktadır. Kaldı ki yurt içinde hiç PKK kampına operasyon yapılmıyor ve şehit haberleri bitmek bilmiyor. Yurt içindeki PKK kamplarına bir an önce operasyonlar yapılmalı ve teröristlere karşı sonuç alınmalıdır. AKP hükümeti daha kaç şehit vermemizi beklemektedir’’ dedi.

Haber Merkezi

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Misafir  (04.08.2015 10:53:30)

  AKPnin Yarısından Çoğu eski CHP li ler.Baba koyu CHP li Oğul AKPli.Diğer Bazı Partilerin içindede CHP li Oğulları Görüyoruz.Yani Köyde,İlçede,İlde Siyaseti Yönlendirmek.İlçelerde Koca Akarsular Akıyor,Bakın Etrafındaki Tarlalara kuru tarım yapılıyor,Aklıbaşında Kanalet yok,Çiftçi sabahlara kadar su kavgası yapıyor.Gidin Kabakulak altına görün.Yoldan Geçiyorlar,Camdan Arabanın içinden Kafalarını çevirip bakmıyorlar,İncelemiyorlar.Anap dnemide böyle idi,Onlarda arabanın camından dışarı Tarlalara bakmadılar.4.8.2015

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit