• resmi ilanlar

Köroğlu Festivali iptal edildi

2015-08-06 11:00:13

Bolu Belediye Başkan Vekili Necip Çarıkçı, 21-23 Ağustos 2015 tarihlerinde Bolu'da düzenlenecek olan 3.Uluslararası Köroğlu Festivali'nin ülkemizde son günlerde meydana gelen ve Türkiye'yi yasa boğan terör saldırıları nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.

Bolu Belediye Başkan Vekili Necip Çarıkçı’nın konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:  “Bolu’da Türk dünyasını ortak kahramanımız Köroğlu simgesi etrafında birleştirme amacıyla gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Köroğlu Festivali ülkemizde son dönemlerde yaşanan ve hepimizi yasa boğan terör saldırıları nedeniyle bu yıl yapılmayacaktır.

20 Temmuz’da Suruç’ta yaşanan alçakça saldırının ardından birlik ve bütünlüğümüze yönelen üç ayaklı saldırılarla, sadece Türkiye’ye değil coğrafyamıza yöneltilen tehditle devletimizin var gücüyle savaştığı bugünlerde ortak vicdanın sesine hepimizin kulak vermesi gereklidir.

Ülkemiz üzerinde üç terör örgütü maşası vasıtasıyla oynanan hain oyunlar, Bolu dahil birçok şehrimize şehit cenazelerinin gelmesine neden olmuş, yüreğimize kor düşürmüştür. Huzurumuza ve demokrasimize yönelen saldırıların başlangıç fişeğini oluşturan Suruç saldırısının ardından AK Parti Genel Merkezi’nce verilen “AK Partili Belediyelerin tüm müzik etkinlikleri, konser, festival, şölen ve eğlence programlarının iptal edilmesi ve gerekli hassasiyetin gösterilmesi” talimatını da dikkate alarak 21-23 Ağustos tarihlerinde düzenlenmeyi planladığımız 3. Uluslararası Köroğlu Festivali’ni iptal etme kararı almış bulunuyoruz.

Türk Cumhuriyetleriyle buluştuğumuz bu önemli festivali iptal ediyor olmak bizi üzmüştür. Ancak kardeş toplumlarımızın ülkemizin bu doğrultudaki hassasiyetini anlayacaklarına olan inancımız tamdır. Festival iptal edilmekle beraber, Türk dünyasının ortak kahramanı Köroğlu’nun tüm dünyaya tanıtımı için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza kesintisiz devam edeceğimizi de kamuoyuna bildirmek isteriz.

Bu vesileyle hain terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan(c.c) rahmet kederli ailelerine baş sağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Şehit olan askerlerimize ve polislerimize de Allah’tan rahmet, ailelerine sabır niyaz ediyoruz. Şehitlerimizin emanetini omuzlarımızda ve yüreklerimizde taşıyoruz. Güzel ülkemizin geleceği, milletimizin birliği beraberliği için şehit düşmüş bütün geçmiş kahramanlarımız gibi onlar da yüreğimizde baki kalacaktır.

Türk milleti olarak ortak kaderimizin belirlendiği bu günlerde Kahraman Köroğlu’nun diyarından damarlarımızdaki asil kandan gelen milli gücümüzü de tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmak isteriz. Türkiye Cumhuriyeti, bu oyunlara karşı var gücüyle mücadele edecek, kazanan huzur ve demokrasi olacaktır.

13 yıldır güzel ülkemizde süren, istikrarlı, güven ve huzur dolu devam eden dönemin önümüzdeki günlerde yeniden tesis edileceğine inancımız sonsuzdur.

Bizler, milletimizin bize verdiği sorumlulukla, birlik ve beraberlik içinde, terör odaklarına karşı mücadele ederek, Türkiye’yi daha güçlü bir geleceğe hazırlama kararlılığı ile gece-gündüz çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Haber Merkezi

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Yalçın  (06.08.2015 16:55:54)

  akp ile hdpnin oy toplamı R. Demekki bu ülkenin yarısı, pkkdan rahatsız değil.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit