• resmi ilanlar

Adı kitaplarla yaşayacak

2015-08-18 11:00:10

Geçirdiği trafik kazası sonucu 21 yaşında hayatını kaybeden Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi Yılmaz Tahmaz'ın adının çok sevdiği kitaplarla anılması için, AİBÜ'de bir kitaplığa isminin verilmesi talep edildi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Kastamonu’nun Doğanyurt ilçesinde kullandığı otomobille trafik kazası geçirerek yaşamını yitiren Abant İzzet Baysal Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi Yılmaz Tahmaz’ın adının AİBÜ’de bir kitaplığa verilmesi için Öğrenci Konseyi talepte bulundu.

Aynı zamanda şiir ve kitap yazan genç öğrenci ve yazar Yılmaz Tahmaz’ın adının çok sevdiği kitaplarla anılması için arkadaşları harekete geçti. AİBÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı imzasıyla AİBÜ Rektörlüğüne verilen yazıda Yılmaz Tahmaz’ın isminin yaşatılması için AİBÜ’de bir kitaplığa adının verilmesi talep edildi.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencisi olan Yılmaz Tahmaz, akrabası Yunus Emre Çelik ile Karadeniz turu için kiraladıkları araçla Bolu'dan yola çıkmışlar Kastamonu Doğanyurt İlçesi’nde kaza geçirmişlerdi. 40 metrelik uçuruma yuvarlanan araçtan Emre Çelik sağ çıkarken, Yılmaz Tahmaz olay yerinde hayatını kaybetmişti.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit