• resmi ilanlar

Köroğlu Parkı adım adım ilerliyor

2015-08-18 11:00:07

Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Köroğlu Parkı'nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Türk Dünyası'ndan bütün ülkelerin kendi Köroğlularını sergileyecekleri özel alanların da yer alacağı dev park için Azerbaycan çalışmalarını tamamladı.

Bolu’da yapılacak uluslararası Köroğlu Parkı’nın Azerbaycan bölümünde yapılacak heykel ve tasarımlar için çalışmalarını bitiren Azeri Heykeltıraş Akif Askarov, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti. Yaptığı çalışmaları Başkan Yılmaz’a da sunan Azeri Heykeltıraş böyle bir projede çalışmaktan onur ve gurur duyduğunu söyledi.

Bolu Belediyesi tarafından yapılacak olan uluslararası Köroğlu Parkı’nın çalışmaları adım adım ilerliyor. Kalıcı Konutların mevkiinde, Diş Hastanesi’nin hemen alt tarafında yapılacak olan yaklaşık 85 dönüm büyüklüğündeki dev parkta Türk Dünyası’ndan bütün ülkeler yer alacak. Parkın içerisinde kendilerine ayrılan bölgelerde kendi Köroğlularını sergileyecek olan Türk Dünyası ülkeleri aynı bölgelerde yine kendi Köroğlu Heykellerini de inşa edecekler. Proje ile ilgili çalışmasını tamamlayan Azerbaycan’ın sunumunu ise Azeri Heykeltıraş Akif Askarov gerçekleştirdi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret ederek çalışmaları ile ilgili sunum yapan Akif Askarov, böyle bir projede çalışmaktan da onur ve gurur duyduğunu söyledi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, Azeri Heykeltıraş Akif Askarov tarafından yapılan Köroğlu Parkı’nın Azerbaycan bölümünde yer alacak heykeli de oldukça beğenerek, Askarov’a teşekkür etti.

 

Haber Merkezi

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit