• resmi ilanlar

3 İNEK AYILARIN KURBANI OLDU

2015-08-19 11:00:05

Merkeşler Köyü yakınlarına kadar inen ayılar saldırdıkları 3 ineği telef etti.

Olay, öğle saatlerinde Bolu merkeze bağlı Merkeşler Köyü Hacılar Mahallesi'nde meydana geldi. Besicilik yapan Fatih Altundaş köy yakınında bulunan ormanlık alana ineklerini otlatmaya çıkardı. Bir süre sonra rahatsızlanan Fatih Altundaş, otomobiliyle kent merkezinde bulunan hastaneye gelerek tedavi oldu.

İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde işlemleri biten Fatih Altundaş köye dönüp ineklerin otladığı bölgeye gittiğinde parçalanmış hayvanlarıyla karşılaştı.

Tek geliri hayvancılık olan ve Kurban Bayramı'nda ineklerini satarak yaklaşık 18 bin TL kazanmayı planlayan Fatih Altundaş, hayvanlarının telef olması karşısında çok zor durumda kaldığını söyledi.

Sinir krizleri geçiren Altundaş Köylüler tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Köylülerin ihbarı üzerine olay yerine gelen Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekibi yaptıkları incelemede ayılara ait ayak izleri ve dışkılara ulaşarak ineklerin ayılar tarafından telef edildiğini tespit etti.

KÖYLÜLER KORKUYA KAPILDI

Ayılardan korkan köylüler hayvanlarını otlatmaya çıkaramamaktan yakındı. Fatih Altundaş'ın akrabası Serkan Bostancı, ayıların köyün yakınlarına kadar inmesi nedeniyle çok korktuklarını belirtti.

Haber Merkezi

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit