• resmi ilanlar

‘Kırdıysam özür dilerim'

2015-09-06 11:00:08

AİBÜ BESYO sınavlarında şaibe değil hesap hatası olduğunu belirten AİBÜ'ye karşı BBP İl Başkanı Mahmut Alan, “Ben hak ve doğrunun ortaya çıkması için çabaladım. Ama bu çabam esnasında değerli hocalarımızı ve üniversitemizi kırdımsa özür dilerim. AİBÜ Bolu'nun en önemli değerlerindendir” dedi.

AİBÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu sınavlarında kazananların listesinin üç kez değiştirilmesi sonrası BBP İl Başkanı Mahmut Alan, bu yanlıştan dönülmesini istemişti. Hesap hatası olduğunu söyleyen Alan, 8 kadar öğrencinin de mağdur edildiğini belirtmişti.

AİBÜ’den yapılan açıklama sonrasında şaibe değil, hesap hatası olduğunu dikkatle vurgulayan Mahmut Alan, “Yaptığım açıklamaya AİBÜ’den ve bazı siyasilerden de cevap gelmişti. Verilen cevapta AİBÜ şaibe yok hesap hatası var demiş. Ben de zaten açıklamamda üniversitemizin en şeffaf ve kaliteli sınav modelini uyguladığını ama sınav sonuçlarının hesaplanmasında hata yapıldığını söylemiştim. Dolayısı ile üniversite hatasını kabul etmiş ve düzeltmiştir. Kendilerine sizlerin aracılığı ile teşekkür ederim. Açıklamalarımda değerli üniversitemizi ve değerli hocalarımızı hedef almadığım aşikardır. Bunun en güzel örneği PKK’lı öğrenciler sayın Rektörü tehdit ettiklerinde siyasi olarak bir tek ben BBP İl Başkanı olarak rektörümüzü desteklemiş ve kararından dolayı teşekkür etmiştim. Bizim tek derdimiz hatalı kim ise hatasını düzeltmesidir” dedi.

“Yine açıklamama istinaden bazı kesimler çeşitli söylemlerde bulunmuşlardı. Ben sınav sonuçlarındaki hataları hem hocalarımızla hem öğrencilerimizin velileri ile görüşerek açıkladım. Elimde ki belgeleri sunarak hatanın düzeltilmesini istedim. Bulunduğum nokta temsil değil hizmet noktasıdır. Hizmet ettiğim dava gereği taraflarla görüşme sağlanmıştır. Üniversiteden özür dilenmem istenmişti. Ben hak ve doğrunun ortaya çıkması için çabaladım. Ama bu çabam esnasında değerli hocalarımızı ve üniversitemizi kırdımsa özür dilerim.  AİBÜ Bolu’nun en önemli değerlerindendir. Bizler bu değere gereksiz suçlamalar yapmayacak kadar Bolu’yu seven bunun değerini en iyi bilenlerdeniz” dedi.

 

Haber Merkezi 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit