• resmi ilanlar

10 bin taraftardan muhteşem bütünlük!..

2015-09-11 10:03:24

Bolu'da taraftar gruplarının teröre karşı yürüyüşüne binlerce Bolulu destek verdi. Organizasyonda tüm yurtta ses getirdi.

Barış GÜZELTÜRK

Bolu’da taraftar grupları tarafından düzenlenen “Teröre karşı tek yumruk” yürüyüşüne katılan binlerce kişi terör örgütü PKK’ya tepki gösterdi. Yürüyüş son zamanlarda Bolu’da yapılan en coşkulu yürüyüş oldu.  Yürüyüşte Boluspor, Beşiktaş, Fenerbahçe, G.Saray, Trabzonspor ve diğer takımların taraftarları atkı forma ve ortak pankartları ile yer aldı. Bolu'daki taraftar grupları, terör örgütünün güvenlik güçlerine yönelik saldırılarını protesto etti. Hükümet Meydanı'nda toplanan taraftar grupları ellerindeki Türk bayraklarıyla, "Her Türk asker doğa", "Vatan sana canım feda", "Her şey vatan için", " Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Askere, polise uzanan eller kırılsın" sloganları atarak İzzet Baysal Caddesi üzerinden Belediye Meydanı'na kadar yürüdü.

Oldukça renkli bir geceydi

Kent Meydanı’nda başlayan yürüyüşe genci yaşlısı 10 bin kişi katıldı.  Türk bayraklarıyla yürüyen Bolululara yürüyüş öncesinde provokasyonlara gelmemeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.  Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen grup, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attılar. Tuttukları takımların formasıyla yürüyen taraftarlar ve vatandaşlar Belediye Meydanı’nda bulunan Köroğlu Heykeli’nin tepesine çıkarak açıklama yaptılar. Tuttukları takım formaları ile yürüyüşe katılan grup üyeleri, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nı ve Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni okudu. Sloganlar atan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit