• resmi ilanlar

Gençler ve yaşlılar sporda buluştu

2015-12-09 10:00:05

Valilik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün ortaklaşa projesiyle gençler ve yaşlılar önceki gün 17 Temmuz Spor Salonu'nda gerçekleşen spor müsabakalarında buluştu.

Proje kapsamında önceki gün 12:00-14:00 saatleri arasında bowling, atletizm (hızlı yürüme) ve satranç branşlarında turnuvaların yapıldı. Turnuvalarda oldukça renkli anlar yaşanırken, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem ve Bolu Spor Lisesi öğrencileri müzik eşliğinde oynanan müsabakaları ilgiyle izlediler. Müsabakaların ödül töreni yarın 18.00-20.00 saatleri arasında Karaçayır Kamp Eğitim Merkezi’nde yapılacak. Düzenlenecek kokteyl sonrası katılan tüm yaşlılara günün anısına hediyeler verilecek.

Projeye Neden İhtiyaç Duyuldu?

Toplum Sağlığı Yaşlı Merkezindeki yaşlıların toplumun bir parçası ve hatta deneyimleriyle toplumun en önemli yapı taşı olmaları sebebiyle onlar adına bu ortak kuruluşların üzerlerine düşeni yapmalarını sağlamak ve kuşaklar arasında karşılıklı, üretken paylaşımın geliştirilmesini amaçlayan girişimlerde bulunmak, yaş grubu ayrımcılığından kaçınılarak, bütün yaş gruplarının bir araya gelmesini sağlamak.

Projenin Hedefleri

Giderek artan yaşlı nüfusun psiko-sosyal rehabilitasyonuna destek olunmak.  Gençlerin sosyal sorumluluk projelerinde yer almasını sağlayarak, kuşaklar arası eşitlik ve dayanışmanın güçlendirilmesine yardımcı olmak. Ayrıca aile bağlarının güçlendirilmesi için yaşlılara karşı saygı ve vefa duygusunu geliştirmek. Yaşlıları sahiplenerek aile içi iletişimi ve kuşaklar arası etkileşimi sağlamak. Yaşlılarda spor bilinci oluşturarak kaliteli bir yaşlılık süreci geçirmelerini sağlamak.  Avrupa standartlarına ulaşmış ülke bilinci oluşturmak.  Sporu bir kültür haline getirmek.

Spor Merkezi

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit