• resmi ilanlar

ATÖLYEDEKİ BALIKLAR

2016-01-28 11:00:02

Ressam Şenol SAK'ın “ATÖLYEDE BALIK” konulu Kişisel Resim Sergisi 27 Ocak 2016 tarihinde açıldı.

Haber: Fatma Marmara

Dünyanın birçok ülkesindeki müzelerde ve özel koleksiyonlarda yaptığı “Balık” konulu eserleri yer alan Bolulu Sanatçı Ressam Şenol SAK, 31. Kişisel Resim Sergisini yine çalışmalarını sürdürdüğü sanat atölyesi “ATÖLYESAK” da açtı.

Türkiye’de 25, yurtdışında ise 5 olmak üzere toplam 30 kişisel sergi açan, yaptığı “Balık” konulu resimleriyle tanınmış Bolulu sanatçı Ressam Şenol SAK, çoğunluğu yurtdışında olmak üzere toplamda 300 üzerinde karma sergi açıp, fuar, bianel, ve sanatsal etkinliklere katıldı. Aynı zamanda tüm bu sanatsal etkinlik, fuar ve sergilerinde de canlı performanslar gerçekleştirip, eğitim faaliyetlerini yürüttü.

Unesco- AIAP, Uluslar arası Plastik Sanatlar Derneği üyesi ve GESAM Bolu İl temsilcisi olan SAK “Balık” formunun tüm dünyada ortak bir dil olduğunu ve 90’lı yılların ortasından beri, yaklaşık 25 yıldan bu yana  “Balık” temalı resim çalışmalarını yaptığını belirtti.

Değişik dönemlere ait 40 eserinin yer aldığı sergi açılışında bir kez daha“Sanat Atölyelerinin” önemine değinen Şenol SAK, Eğitim ve sunum faaliyetlerinin, sanatsal üretimlerin yapıldığı atölyelerin batıda olduğu gibi burada da gerekli öneme sahip olması gerektiğini vurguladı.

SAK; “İlimizde sanatsal faaliyetlerin, mekânların henüz yeterli düzeyde ve sayıda olmaması, sanata yatkın kesimleri, bu tür çalışmaların içinde bulunmaktan yoksun bırakmaktadır. Bizler de tüm zorluklara rağmen, atölye çalışmalarımızı sürdürmeye çalışıyor, sanatı ürettiğimiz atölyelerimizde de bu ürettiklerimizi sanatsever halkımızla paylaşıyoruz.” Diye belirterek bu konudaki düşüncelerini de dile getirdi.  

Ressam Şenol Sak’ın “Atölyede Balık” adlı kişisel sergisi 04 Şubat 2016 tarihine kadar, 15.oo-18.oo saatleri arasında ATÖLYESAK’da sanatseverlerin ziyaretine sunulmaktadır.

ADRES: ‘Atölyesak’

İsmet Paşa Caddesi. Şükriye Işın APT. No: 36/3 Kat:2 BOLU

 (MY Balkon Cafe Karşısı)

 

 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Fuat Bayramoğlu  (28.01.2016 20:09:25)

  Öncelikle Sanatçımız Sayın Şenol SAKı bir kere daha tebrik ediyorum. Sanatın güzeliklerini yansıtması İlimiz içinde bir çok ciddi bir kazanımdır. İlimizin kültür elçileri olan sanatçımıza bundan sonraki çalılmalarında da üstün başarıla dilerim. Bu haberi yapan Ressam, Gazeteci, iyi bir anne olan sayın Fatma Marmara Hanımefendiyi, Gazeteniz Bolu Ekspresi de candan tebrik ederim efendim. Saygılarımla

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit