• resmi ilanlar

KAZIM KARSU'DAN SERT TEPKİ

2016-02-17 11:00:10

CHP Bolu İl Başkanı Hüseyin Kazım Karsu gündeme dair basın açıklaması yapıp eleştirilerde bulundu.

Karsu gündeme dair eleştirilerine şu ifadelerle başladı; “Türkiye'de her kurum, her alan tek partinin kuşatması altında. Kadrolaşma hat safhada. Hükümete yandaş olmayan herkes bunun zararını görüyor. Bu kurumlardan birisi de TRT. Devletin resmi kanalı TRT’nin, tarafsız yayın yapması gerekir. Ancak TRT devletin değil, hükümetin hatta AKP’nin kanalı oldu. Yandaş basın yayın organlarından hiç farkı yok. Seçim zamanlarında taraflı davranıyor. Bu yetmez gibi TRT'nin iç yapısında da AKP kadrolaşması her gün daha çok büyüyor. Yakın zamanda CHP Milletvekilimiz Atilla Sertel konuyu gündeme getirdi. 46 nüfuslu köyde 11 kişi TRT'de çalışıyor. Çalışsın, elbette çalışsın. Ancak hepsi akraba. Gazetecilik mesleğiyle ilgisi olmayan şahısların şube müdürlüklerine getirildiği iddiası gündemde. TRT yetkililerinden bir açıklama gelmiyor. Bir devlet kurumu böyle mi işlemeli? Devletin yayın organında böyle taraflılık, böyle kadrolaşma kabul edilir mi? Biz bu soruların cevap bulmasını gönülden istiyoruz. AKP iktidarı kendilerine payanda olan herkese peşkeş çekiyor. Devlet kurumu dinlemiyor, özel sektör dinlemiyor.”

“BU ÖRNEKLERİ BOLU’DA DA YAŞIYORUZ”

Karsu bu örneklerin Bolu’da da yaşandığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti;“Bununla ilgili örnekler Bolu'da da var. Dikkatle izlenmesi gerek bu konuların, gündemde tutulması gerek. Gerede'de Esentepe Oteli'nin kiralanmak üzere ihaleye çıkarılması gündemde. Oteli, parkı, kafeteryasıyla oldukça geniş bir alan 20 yıllığına kiralanacak. İhaleye açıldığı rakam aylık 15 bin lira. "Rakam neden bu kadar düşük tutuldu?" diye sormamız gerekiyor. Altından ne çıkacak, ihaleyi kimler götürecek? Bugün İzzet Baysal Caddesi'nde küçük bir dükkanın kirası 5 bin liradan başlıyor. Turistik hizmete sunulacak olan koskoca otel ve müştemilatı nasıl 15 bin liradan ihaleye çıkarılır?”

“ÇIKARLARI TERS DÜŞÜNCE…”

 

Karsu sözlerini şu kelimelerle sonlandırdı; Yarın, çıkarlar çatıştığında, HighwayAVM'ye yaptıkları gibi mi yapacaklar Esentepe Oteli'ni kiralayanlara da? "Biz zamanında size tüm kaynaklarımızı akıttık, destek olduk, şimdi sizinle ters düştük, ancak o zaman fark ettik ki yolunuz kaçakmış, 5 yıl sonra yolu kapatıyoruz mu?" diyecekler. Tesisin kurulması için tüm imkanı sağlayıp kendilerine itaat edilmesini mi bekleyecekler? Toplumun zengin kesimini böyle manipüle ediyorlar. Çıkar çatışmasına düşünce "Ne istediniz de yapmadık?" diyorlar. Ülkemizin kaynaklarını belli grupların çıkarlarına sunuyorlar.”

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit