• resmi ilanlar

Türkmenler için çağrı!

2016-02-21 11:00:12

Bolu'ya gelen yaralı Türkmenlerin tedavisi tamamlanırken, Türkmenleri Bolu'ya getiren BBP eski Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, tüm siyasi parti, dernek ve işadamlarını yardıma çağırdı. Bolu'daki mültecilere de eleştiride bulunan Alan, “Bolu'da bir sürü Suriye'li mülteci var. Caddelerde saçlarında bir kilo jöle, komando kıyafeti, ağzında sakızla dolaşıyorlar. Sanki savaşmışlar gibi. Onlar savaşmadan vatanlarını bırakıp kaçanlar. Ama bu kardeşlerimiz tedavilerinin ardından tekrar cepheye dönecekler ve savaşacaklar" dedi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Hatay'a giderek yaralı 4 Türkmen'i Bolu'ya getiren BBP eski Bolu İl Başkanı Mahmut Alan tedavi olan Türkmenlerle birlikte basının karşısına geçti.

“Caddelerde saçları jöleli mültecilerle Türkmenler karıştırılmasın”

Suriyeli mültecilere tepki gösteren Mahmut Alan, “IŞID belasını çıkardılar ve onları vuruyoruz bahanesiyle bizim Türkmen kardeşlerimizi bombalıyorlar. Burada bulunan 4 kardeşimiz de orada savaşan ve yaralanan arkadaşlarımız. Bolu'da bir sürü Suriye'li mülteci var. Caddelerde saçlarında bir kilo jöle, komando kıyafeti, ağzında sakızla dolaşıyorlar. Sanki savaşmışlar gibi. Onlar savaşmadan vatanlarını bırakıp kaçanlar. Ama bu kardeşlerimiz tedavilerinin ardından tekrar cepheye dönecekler ve savaşacaklar" dedi.

Yiyecek yerine araç ve bebek bezi istiyorlar

Yiyecek göndermek yerine Türkmenlerin araç, bebek bezi ve maması, para gibi şeylere ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Mahmut Alan, “Savaşan kardeşlerimiz bizlerden patates, pirinç gibi gıda maddeleri istemiyorlar. Bunlar da tabi ki gerekli ama bizlere diyorlar ki; 'gıda maddelerinin bizlere gönderilmesinde ki tek fark tok ölmemiz.’ Kardeşlerimizin ihtiyacı para, çocuk bezi ve gıdası, araç. Sakarya savaşan kardeşlerimiz için 4 tane araç aldılar ve gönderdiler. Buradan tüm Bolulu siyasetçilere, derneklere ve iş adamlarına sesleniyorum, bu vebal hepimizindir. Bolu'ya gelen kardeşlerimizi elleri boş göndermeyelim. Bolulu vatandaşlarımız da her biri 10'ar lira verseler, savaşan kardeşlerimiz ufak tefek ihtiyaçlarını görmüş olurlar. Türkmenler tarihte bize hep yardım etmişlerdir, şimdi sıra bizlerde” dedi.

Bolu’dan savaşa gidiyor

Bolu’da yaşayan Akif Arslan da Hatay'a giderek Türkmen kardeşlerine yardım edeceğini ifade etti.  Arslan, Bolu'da asgari ücretle çalıştığını söyleyerek, “Maddi olarak yardım edemediğim Türkmen kardeşlerimin yanlarına giderek, orada hizmette bulunacağım" dedi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit