• resmi ilanlar

ÜLKÜCÜ CAMİA'DAN ÖZÜR DİLEDİ

2016-03-01 11:00:09

CHP Milletvekili Tanju Özcan'ın meclis kürsüsünde Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'e dönek diyerek babası rahmetli Alpaslan Türkeş'i övmesine, CHP Merkez ilçe eski başkanı Hüseyin Yıkılmaz ilk önce tepki gösterdi. Rahmetli Türkeş ile ilgili sarf ettiği sözlere Ülkücü camiadan anında cevap gelmesi üzerine, Yıkılmaz paylaştığı iletiyi silerek Ülkücü Camia'dan özür diledi.

CHP Merkez İlçe eski Başkanı Hüseyin Yıkılmaz, sosyal medyadan, Tanju Özcan’ın meclis kürsüsünde ki sözlerine atıfta bulunarak, “’Alpaslan Türkeş değerli bir siyaset adamıydı’ boş bulunup kürsü heyecanıyla söylenmiş sanırım. Nasıl bir değer katmış siyasete anlamadım? Yüzlerce devrimcinin kanı ellerinde olan bir katildir, CİA’nin eğittiği profesyonel canidir. Babanız katildi, sen ve kardeşiniz döneksiniz dese neyse!” yazdı.

 

“BİR DEVRİM OLACAKSA O DA ÜLKÜCÜ DEVRİMDİR”

Yıkılmaz’ın attığı bu mesaj Bolu’da ki Ülkücü camiadan büyük tepki topladı. Ülkücüler sosyal medya üzerinden Yıkılmaz’ı topa tutarken, Ülkü Ocağı Bolu Şube Başkanı Adem Evcil’in tepkisi sert oldu.

Evcil yaptığı açıklamada, “Bir Film mi dediniz! CHP’den HDP’ye dönek mi adı!  Başrol Hüseyin Yıkılmaz mı! Şaşırmadım. Şanımız şerefiniz Başbuğumuz rahmetli Alparslan Türkeş’e reklam kokulu ağızıyla zehir saçmaya çalışan Hüseyin yıkılmaza soruyorum devrim nedir? Devrimci kimdir? Devrimcilik namı diğer komünist devrim, ruh ve seciye bakımından soysuzlaşmış milletsiz binlerce casusu bulunan bir Moskof emperyalizmidir. Bundan dolayıdır ki Türk milliyetçiliği ile devrimcilik hiçbir zaman barışmayacak ve başı ezilene kadar mücadele edilecektir. Moskofçuluğa müsamaha mı? Asla! Müsamaha bir gaflet hatta ihanettir. Türkiye de bir devrim olacaksa o da ülkücü devrimdir.

Şimdi, Hüseyin bey devrim dedikten sonra bir de utanmadan ulu önderiniz Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasına saklanacaksınız ve büyük bir Türk Milliyetçisi olan Atatürk’ün arkasına sığınmaktan hiç utanmayacaksın. O zaman Hüseyin Yıkılmaz’a bir de milliyetçilik dersi vermemiz gerekecek. Türk milliyetçiliği Ziya Gökalp’in önderliğini yaptığı ve devletin kurucu ideolojisi haline getirdiği bir fikirdir. Kemal paşa da Türk milliyetçiliği fikrinin uygulayıcısı olarak gönüllerdeki yerini almıştır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş, aziz dava arkadaşları ve binlerce şehidimiz bu yüce fikrin muhafazası ve vatanın bekası için mücadele etmiş, canlar vermiştir. Hüseyin Yıkılmaz anlaşılan birkaç gün önce PKK yayın organı olan İMG TV’nin konuğu olan Can Dündar’ın belgeselini çok izlemiş. Vatan haini olanlar elbet vatanseverleri suçlayacaktır. Yoksa hainliklerini başka türlü nasıl örtbas edeceklerdir. Son olarak sözde Cia ajanı olarak suçladığı başbuğumuzun kim olduğunu neyin mücadelesini verdiğini ve Türk milliyetçili fikrini öğrenmesi için Hüseyin Yıkılmaz’ı ocağımıza davet ediyorum. Davet etmek adettendir, icabet etmek şerefine kalmış!” dedi.

YIKILMAZ ÖZÜR DİLEDİ…

 

Hüseyin Yıkılmaz gelen bu tepkiler karşısında sosyal medya hesabından yine bir mesaj yayınlayarak özür diledi. Yıkılmaz bu sefer, “Sayın vekilin TBMM’de bütçe görüşmelerinde ki konuşmalarına yaptığım yorum maksadını aşarak MHP camiasını üzmüştür. Bu nedenle hepsinden özür diliyorum. Siyasetin günlük hareketliliği içinde ki bu kusuru hoşgörü ile karşılamalarını diliyorum. Nazik uyarıları için sayın Dr. Murat Yapıcı’ya teşekkür ediyorum” diye yazdı.Haber Merkezi

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • hikmet  (01.03.2016 19:10:31)

  yusuf,yusuuffff ha haha işte böyle akıllı ol işte

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit