• resmi ilanlar

ANABOLU markası Dünya pazarında

2016-03-14 11:00:01

Bolu El İşi Hatıraları Derneği (BEHDER) Başkanı Güler Burkucu TAV Havalimanları iştiraki olan BTA'nın davetlisi olarak Çırağan sarayına gitti. Yapılan görüşmeler sonrası Bolu'nun yöresel ürünlerinin Dünya pazarına çıkacağı ifade edildi. Görüşmede ayrıca Hürriyet Gazetesi Ekonomist Yazar Gila Benmayor da Bolu yöresel ürünleriyle ilgili Güler Burkucu ile röportaj yaptı.

Kurulduğu günden bugüne Bolu’nun yöresel tatlarını Anabolu markasıyla Türkiye’ye tanıtan BEH-DER şimdi de Dünya pazarına çıkmaya hazırlanıyor. Ziyaretle ilgili bilgiler veren Bolu El İşi Hatıraları Derneği (BEHDER)  Başkanı Güler Burkucu; “Daha önceden Bolu olarak Antalya’da katıldığımız Yörex fuarında sergilediğimiz ürünler ilgi görmüştü. Aynı zamanda BTA yetkilileri ürettiğimiz bu ürünlerden talep ettiler. Bizde talep doğrultusunda kendilerine yöresel ürünlerimizden gönderdik. Şuanda yurt içi ve yurt dışında Bolu yöresel ürünleri ANABOLU markası adı altında satılıyor. Ayrıca Bolu yemekleri de Havalimanlarında bulunan restaurantlar da yerini aldı. Bu sayede birçok insan Bolu yemeklerini tadıyor. Bu çalışmamızla Bolu’nu tanıtımına katkı vermiş oluyoruz.”dedi.

BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur ve İcra Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Demir’le Bolu’nun yöresel ürünlerinin pazarlanması ve satışıyla ilgili görüşmeler yapmak üzere bir araya gelen BEHDER Başkanı Güler Burkucu; “BTA’nın Kahraman ürünler adında özel seçtiği Bolu’ya ait yöresel ürünlerin Yurt içinde ve dışında ANABOLU markasıyla yer alması dolayısıyla Bolu adına beni mutlu etti. Bu çalışmalarımızda bizlerin her zaman yanımızda olan Bolu Valimiz Sayın Aydın Baruş ve Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit