• resmi ilanlar

Ormancılar tatbikat yaptı

2016-03-21 11:00:03

Kıbrıscık'ta üretim, ağaç kesme boylama, standardizasyon ve iş sağlığı güvenliği tatbikatı kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı ve diğer iş güvenliği konularını içeren eğitim tatbikatı gerçekleştirildi.

Kıbrıscık Orman İşletme Müdürü Metin Akbaş, Seben Orman İşletme Müdürü İbrahim Kantar İşletme Pazarlama Şube Müdürlüğü Mühendisi Özkan Yavuz ve şubede görevli diğer teknik elamanlar, her iki işletmede görev yapan işletme şefleri, muhafaza memurları ile birlikte Kıbrıscık’ta üretim işlerinde çalışan kooperatif başkanları ve kooperatif üyeleri ile orman köylüsü şahısların katılımıyla üretim çalışmaları hakkında kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı ve diğer iş güvenliği konularını içeren eğitim tatbikatı Kıbrıscık Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Serke Orman İşletme Şefliği 40 nolu bakım bölmesinde yapıldı.

İki bölümle gerçekleştirilen eğitimin birinci kısmında Serke Orman İşletme Şefliği 40 nolu bakım bölmesinde doğru ağaç kesme teknikleri, ağaçların nasıl boylanacağı ve değerlendirileceği konuları ile 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre uyulması gereken anlatılarak tatbiki uygulamalı olarak gösterildi. Uygulamada karşılaşılan sorunların katılımcılar tarafından dile getirilip karşılıklı olarak değerlendirilmesinin ardından eğitimin birinci kısmının sonuna gelindi.

Öğleden sonra Karadoğan Orman Emvali Satış Deposunda devam eden eğitimin ikinci kısmında İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurlarına boylama ve mesaha, harf çekici kullanımı, standardizasyon, ölçüm ve tasnif işlerinde dikkat edilmesi gereken diğer hususlar anlatıldı. Özellikle tomruk-kâğıtlık odun ayrımının görevli memurlar tarafından üretimin başlangıcından sonraki her safahatta çok iyi yapılması gerektiği hususu vurgulandı.

Eğitimin sonunda işletme Müdürü Metin Akbaş, İşletme Müdürü İbrahim Kantar, Şube Mühendisi Özkan Yavuz ve İşletme Şeflerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı.

2016 yılında programların iş termin planında yer alan takvime uygun olarak gerçekleştirilmesi için tüm tedbirlerin bir an önce alınması ve uygulamaya geçirilmesi talimatının ardından kazasız bir yıl geçirilmesi temennisiyle eğitime sona verildi.

 

Haber Merkezi 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit