• resmi ilanlar

Ülkücüler Anneler Gününü caddede kutladı

2016-05-08 11:00:04

Bolu Ülkü Ocakları 2. Ülkü Fest kapsamında etkinliklere Anneler Günün de İzzet Baysal Caddesi'nde karanfil dağıtarak devam etti.

Bolu Ülkü Ocakları MHP Bolu İl Başkanı Adem Evcil ile birlikte 2. Ülkü Fest’in 1. Gününün “Anneler Günü” olması nedeni ile cadde de karanfil dağıttı. Daha sonrasında Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanı İsmail Akgül basın açıklamasında bulunarak bütün annelerin “Anneler Günü”nü kutladı. Basın açıklamasında ise şu ifadelere yer verdi; “Sonsuz fedakarlığın, sevgi ve saygının tek gerçeği annelerimizin 'Anneler Günü'nü kutluyoruz. Ailenin temel taşı, değerli annelerimiz, dünyanın tüm ülkelerinde olduğu gibi, ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü ‘’Anneler Günü’’ nü kutluyoruz...

Yorgan olup üstümüzü örten, karanlık gecelere güneş olan annelerimiz,  hayatlarımızın her anında desteklerini esirgemeyen sonsuz sabır ve fedakarlıkla yanımızda bulunan ve Peygamber efendimizin sıklıkla bahsettiği eli öpülesi  müthiş insanları kucak dolusu sevgi ile selamlıyoruz...

ŞEHİT ANNELERi VE ÇAKIROĞLU’NU UNUTMADILAR

İsmail Akgül, şehit anneleri ve ülkücü şehit Fırat Çakıroğlu’nun annesinin de anneler gününü kutlayarak basın açıklamasını şu ifadelerle noktaladı; “Vatan bekçiliği yapıp gafil bir kurşunla Şehit olan yiğit askerlerimizin güzide anneleri; Yüz binlerce evlada sahip olduğunuzu unutmayınız. Vatan için canını veren yiğit kardeşlerimizin abilerimizin bir emaneti olan sizler bir ömür onların bizlere emanetisiniz.

1 Fırat gitti 1000 Fırat geldi.Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu 'nun Annesi Özlem Çakıroğlu annemize selamlarımızı iletiyor sadece 1 gün için değil her  daim yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz."

“BİR EVLAT PİR OLSA DA, ANA'YA MUHTAÇ İMİŞ”

MHP İl Başkanı Adem Evcil, şehit annelerini de unutmayarak, bir açıklama yayınladı.

“Soluk aldığımız her gün bizim için anneler günüdür” diyen Adem Evcil: “Ana Başta Taç'imiş, Her Derde İlâç'imiş, Bir Evlat Pir Olsa da, Ana'ya Muhtaç'imiş.

Ülkemizin çok zor günlerden geçmektedir. Güneydoğuda hemen her gün bir şehit haberi ile derinden sarsılmaktayız. Her şehit haberi ile bir anne evlatsız, bir çocuk babasız kalmaktadır.

Bu günler vesilesi ile bizlerin huzurlu yaşaması için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ailelerini sıklıkla ziyaret etmeli, gönüllerini hoş tutmalıyız. Unutmamalıyız ki yarın sabah erken den elinizi öpecek, sizlere hediyeler alacak yüzlerinizi güldürecek evlatlarınız var ve yaşıyorlar. Onların evlatları ise bizler için, vatan için, bayrak için bir helallik bile alamadan kendilerini feda ettiler.

 

Buradan Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun annesi Özlem annemiz ve Bolulu Şehidimiz  Ziya Sarpkayanın annesi Neriman annemiz başta olmak üzere bütün şehit annelerimizin Anneler gününü en içten dileklerimle kutluyorum ve sözlerime annesi ile helalleşemeden şehit edilen Ülkücü Şehidimiz Mustafa Pehlivanoğlu'nun ailesine yazdığı mektubun son satırları ile son veriyorum.. Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa’lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah’a inananlarındır. Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır. Sizden ricam ağlamayın. Anne, sizlerle helalleşmek isterdim, fakat olmadı. Hakkım varsa, hepinize helal olsun, siz de helal edin...”

Erol Değirmenci

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit