• resmi ilanlar

Hemşirelerin anlamlı günü

2016-05-12 11:00:01

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Dünya Hemşireler Haftası kapsamında Anıt Park'ta tören düzenlendi.

Tören Atatürk anıtına çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Bolu Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi Üreme Sağlığı Bölge Eğitim Merkezi Sorumlu Hemşiresi Emine Özdoğan, "Hemşireler, gerek korucuyu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görev üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köyünde ve kentinde, kimi zaman zor şartlar altında vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet vermekte." diye konuştu.

Sağlık hizmetinin bir ekip hizmeti olduğunu vurgulayan Özdoğan, sağlığın sürekli gelişen bir alan olması dolayısıyla hemşirelerin de bu değişim ve gelişime ayak uydurmak zorunda olduğunu belirtti.

Özdoğan, hemşirelik mesleğinin bir sanat olduğunu belirterek, "Hastanın gözündeki ışığı görmek, teşekkürü tevazuyla kabul etmektir. Bakım sunduğu her birey için iyiyi dilemek ve bunun için çaba sarf etmektir. Sunduğu hizmeti incitmeden ve özenle sunmaktır." dedi.

Konuşmasında hemşirelerin isteklerine de değinen Özdoğan, "Hemşire, hizmet verdiği halk, yöneticiler, politikacılar ve medya tarafından yok sayılmamak, değer görmek saygı duyulmak ve itibar görmek ister. Çalışma koşullarının rahatlatılmasını ister. Hasta haklarının korunmasını istediği kadar kendi haklarının da korunmasını ister. Hizmet ettiği insandan şiddet görmeden çalışmak ister. İnsana verdiği değer kadar, kendisine verilen değeri hissetmek ister." dedi.

 

AA

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit