• resmi ilanlar

Muhtarlar çevre temizliği yaptı

2016-06-10 11:00:05

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde köy muhtarları çevre kirliliğine dikkat çekmek için temizlik yaptı.

Mudurnu-Bolu karayolu Tepe Karakolu mevkisinde yol güzergahına hayırsever işadamı Mustafa Pekyavuz tarafından yaptırılan çeşmelerin etrafına atılan çöpleri gören Hacı Halimler Köyü Muhtarı Yusuf Tanrıkulu ve Keçikıran Köyü Muhtarları Birol Taşgın harekete geçti.

Muhtarlar, çevre kirliliğine dikkat çekmek ve doğayı temiz tutmak için güzergahta çevre temizliği yaptı. Yapılan temizlik sonunda toplanan çöpler traktör römork ile Mudurnu Belediyesine ait çöplüğe götürüldü.

Köy halkının çevre temizliğine çok duyarlı olduğunu ifade eden muhtar Tanrıkulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Benim köyümde böyle bir çöp bulamazsınız. Burası ana yol kenarı ve bu pisliği kimler atar. Yol kıyılarına gelen çöpünü atıyor. İnsanların çeşme yanına çöp atmaları yakışmıyor. Bir saatte bir römork çöp topladık. 'Çevremiz temiz bir yer olsun' dedik. İnsanlar da duyarlı olsunr. Temiz bir çeşme var yanında bu pislik olur mu? İnsanlar itina göstersinler artık." diye konuştu.

Tanrıkulu, insanları temiz ve doğaya sahip çıkan bir toplum olmaya davet etti.

Hayırsever işadamı Pekyavuz ise "Bolu-Mudurnu karayolu Tepe Karakolu mevkisindeyiz. Bu bölgeye 25 tane çeşme yaptım. Çeşmeye gelen vatandaşlar çöplerini çeşme yanına bırakarak gidiyor. Evlerindeki çöpleri bile getirenler var. Buraya atarak çevrenin kirlenmesini sağlamakta. Çöpler kötü kokmakta. Buradaki bir römorktaki çöpün yarısı çocuk bezi. Çocuk bezlerinin bırakılmasından doğan bir koku var çevrede." şeklinde konuştu.

Pekyavuz, yaptıkları temizlikle çevre temizliğine dikkat çekmek istediklerini belirtti. AA

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit