• resmi ilanlar

AİBÜ SENATOSUNDAN AÇIKLAMA

2016-07-18 11:00:02

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Senatosu FETÖ/PYD tarafından gerçekleştirilen darbe girişimiyle ilgili açıklamalarda bulunarak şehitlerimize rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar diledi.

AİBÜ Senatosundan gelen açıklamada ,”15 Temmuz 2016 Cuma gecesi devletimize, milletimize, vatanımıza, ordumuza, hükümetimize, birlik ve beraberliğimize ordumuzun emir komuta hiyerarşisi dışında FETÖ/PDY Terör Örgütüne mensup örgüt üyeleri tarafından alçakça bir darbe kalkışması yapılmıştır.  Başta başkomutan sıfatıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, meclisimiz, hükümetimiz, güvenlik güçlerimiz, sivil toplum kuruluşları, duyarlı bütün toplum kesimleri ve milletimizin dik ve onurlu duruşu ile bu kalleş darbe kalkışması bastırılmış ve bir demokrasi zaferi kazanılmıştır” ifadelerine yer verildi.

“DEVLETİMİZİN, HÜKÜMETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Üniversite senatosu olarak bu konuda hiç taviz verilmeyeceğine dair yapılan açıklamada, “Aziz Milletimizin 15 Temmuz 2016’daki bu alçak darbe kalkışmasına karşı gösterdiği direniş sadece şanlı Türk tarihine değil, dünya demokrasi tarihine de altın harflerle yazılacaktır. Üniversite olarak demokrasimizi, milli birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan bu tip kalkışmalara karşı her zaman devletimizin, hükümetimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu, demokrasi ve özgürlüklere tavizsiz biçimde sahip çıkmaya devam edeceğimizi açıkça ifade ediyoruz” denildi.

“ŞİDDETLE KINIYOR VE TELİN EDİYORUZ”

 

Darbe girişimini kınayan Senato, “Abant İzzet Baysal Üniversitesi Senatosu olarak, bu vahim darbe kalkışmasını şiddetle kınıyor ve telin ediyoruz. Darbe kalkışmasında göğüslerini siper ederek şehit olan güvenlik güçlerimiz ile hain darbe kalkışmasında darbeciler tarafından İstanbul’da şehit edilen Üniversitemiz güvenlik görevlisi Özkan Mete Özen’in kardeşi, polis memuru Ozan Özen’e ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Devletimize, hükümetimize, ordumuza, emniyet güçlerimize ve tüm milletimize büyük geçmiş olsun” açıklamalarına yer verdi.Gülsevim Aydın

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit