• resmi ilanlar

“ONLARA GÜVENMEK ZORUNDAYIZ”

2016-08-05 11:00:12

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay Bolu'da FETÖ Operasyonunda serbest bırakılan isimlerle ilgili yapılan eleştirilere “Yargımız ile birlikte güvenlik güçlerimiz FETÖ / PDY karşı çalışmalarını yapmaktadır. Ve onlara güvenmek zorundayız” dedi.

Ebru EYVAZOĞLU

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay'ın son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili bir açıklama yaptı. Kendisinin ağlama veya şikayet etme makamında değil, çözüm bulma makamında oturduğuna dikkat çeken Doğanay, “Ben ağlama, şikayet etme ya da basına çıkıp dert yanma makamında oturmuyorum. Ben Başbakanımızı temsil ediyorum. Ve AK Parti’nin ilk kurulduğu günden bu yana üzerinden ısrarla durduğumuz konu ‘Bağımsız Yargı’dır. Ben şu anda çıkıp; ‘Şunu neden aldınız? Bunu neden almadınız?’ dersem çok yanlış olur. Yargımız ile birlikte güvenlik güçlerimiz FETÖ / PDY karşı çalışmalarını yapmaktadır. Ve onlara güvenmek zorundayız” dedi.

Bu süreçte FETÖ ile mücadele etmeyen herkesin hesabını vereceğini dile getiren Doğanay, “İl Başkanı olduğum ilk günden itibaren 8 aydır söylüyorum; ‘Fethullahçı Terör Örgütü’yle mücadele etmeyen hesabını verir’. Ve yine darbe girişiminin ilk gününden itibaren diyorum ki ‘Ucu bana bile dokunsa herkes hesabını vermelidir.’ O yüzden şu aşamada söyleyebileceğim şey; yargı mensuplarımız çalışıyor. Suçsuz olanlar elbette ki bağımsız Türk yargısında yargılandıktan sonra serbest kalacaklardır” diye konuştu.

VİCDANEN RAHATSIZ OLDUĞUM DURUMLAR VAR

 

Nurettin Doğanay sözlerini şöyle sürdürdü: “Tabi ki benim de kendimce sorguladığım, vicdanen rahatsız olduğum durumlar yok mu? Elbette ki var! Fakat Ak Parti İl Başkanının bunu dile getireceği yer kesinlikle ve kesinlikle basın değildir. Benim her yapacağım açıklama yargıyı yönlendirme, baskı altına alma olur. Benim bu konudaki muhatabım basın değildir. Sayın Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’dır. Sayın İçişleri Bakanımız Efkan Ala’dır. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’dır. Tereddütlerimi ancak ve ancak Ak Parti İl Başkanı sıfatıyla onlarla paylaşırım. Zaten de paylaşıyorum”

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Hakan Yılmaz  (05.08.2016 23:37:35)

  Ankara Cumhurbaşkanın özel ekibinden başka kimseyi eskisi gibi dinlemiyor.Başkan boşuna imalarda bulunmasın

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit