• resmi ilanlar

BOLU BELEDİYESİ'NDEN DEV ANLAŞMA

2016-08-08 11:00:09

Bölgenin en büyük ve en modern büz üretim tesisine sahip olan Bolu Belediyesi ile Burj Al Babas arasında 40 kilometrelik alt yapı anlaşması imzalandı. Büz yüklü 2 TIR, kurban kesilerek dualarla yola çıkarken, sevkiyat öncesi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “İlk etapta yapılan yatırım 9 milyon lira bütçelidir. Tabii ileride bu rakam daha da büyüyecektir” dedi.

Bolu Belediyesi, Mudurnu’nun Taşkesti Beldesi’nde yapımına devam edilen bölgenin önemli termal tesislerinden Burj Al Babas ile 9 milyon liralık altyapı anlaşması imzaladı. Anlaşma gereği Bolu Belediyesi, Aşağısoku Mahallesi’nde bulunan ve bölgedeki en büyük ve üretim kapasitesi en yüksek, en kaliteli büz üretim tesisinde üretilen büzler ile toplamda 40 kilometre uzunluğunda alt yapı hattı döşeyecek. Bu anlaşma bununla sınırlı kalmayarak, önümüzdeki yıllarda yapılacak 30 milyon lira bütçeli üst yapı ve yol çalışmalarına da ön ayak olacak.

Anlaşma kapsamında büz yüklü 2 TIR Aşağısoku Mahallesi’ndeki şantiye alanından kurban kesilerek dualarla yola çıktı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, beraberindeki Boluspor Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Necip Çarıkçı ile Belediye Meclis Üyeleri Kazım Konak, Haluk İnceler, Tahsin Akduman, Erdem Yılmaz’la birlikte şantiyeye gelerek, ilk sevkiyatın yapıldığı önemli ana tanık oldu.

“TÜRKİYE’DE EN KALİTELİ TESİSİ KURDUK”

Büz yüklü TIR’ların hareketi öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Şuan çok eskiden beri Bolu Belediyesi’nin şantiye olarak kullandığı yerdeyiz. Geçtiğimiz dönemde kırma eleme sistemlerimiz, asfalt üretim tesislerimiz hepsi buradaydı. Şuan kırma eleme ve asfalt üretim tesislerini ocağa taşıdık. Burayı da bir üretim alanına dönüştürdük. İlk olarak 7 yıl önce parke taşı üretim tesisimizi kurmuştuk şuan 2’ncisini kurduk. Birde en önemlisi Bolu merkezde alt yapı sisteminin ana hat hattını oluşturacak şekilde D-100’ün kuzeyindeki yerleşim yerlerinin kanalizasyonunu ayrı hattan arıtma tesisine taşıma kararı vermiştik. Bu ciddi bir karardı. Bunun neticesinde de 17-25 milyon liralık bir ihale bedeli çıkacaktı. Arkadaşlarla yaptığımız toplantıda bu yatırımın ana kaleminin büz oluşturacağını göz önünde tutarak büzü kendimiz üretmeye karar verdik. Sağ olsunlar Fen İşlerimizdeki arkadaşlarımız büzü üretebileceklerini söylediler. Şuan ise Türkiye’de en kaliteli büz üretim tesisini kurmuş bulunmaktayız. Bu tesiste üretilen büzlerle de ana hatları döşemeye başladık” dedi.

“BÖLGEYE HİTAP EDECEK”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bölgenin en önemli tesisine sahip olduklarını belirterek “Şuan itibariyle Bolu Belediyesi’nin yaptığı tüm çalışmalar kendi ihtiyaçlarını gidermek için değil; bölgenin ihtiyacını gidermeye yöneliktir. Asfalt tesisimiz, kırma eleme tesisimiz, büz tesisimiz ve aynı zamanda parke taşı üretim tesisimiz de bölgeye hitap edecek şekilde kurulmuştur” diye konuştu.

“ARTIK PARA KAZANMAYA BAŞLIYORUZ”

Başkan Yılmaz, Burj Al Babas ile yapılan anlaşma için ise şunları söyledi: “Bölgemizde sıcak suya dayalı termal tesis Taşkesti’deki tesis önemli bir tesistir. Çok ciddi anlamda gelişiyor ve onların altyapı çalışmalarını biz almış durumdayız. İlk etapta yapılan yatırım 9 milyon lira bütçelidir. Tabii ileride bu rakam daha da büyüyecektir. Bunun yanı sıra İl özel idaresi ile yaptığımız anlaşmalar neticesinde Bolu merkezde de yeni bir işe önümüzdeki günlerde başlayacağız. Artık ürettiğimizden ticari anlamda para kazanmaya başlıyoruz.”

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Basın mensupları ile önemli istatistikler de paylaşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, açıklamalarında son olarak, “İlk Belediye Başkanı olduğumda Bolu Belediyesi’nin bütçesi 16 milyon iken şuan yaptığımız anlaşman 9 milyon olduğunu söylersem gelinen noktayı daha iyi anlayabiliriz. Ben tabii bu çalışmada emeği geçen işçisinden memuruna, mühendisinden başkan yardımcısına, müdürüne kadar ve aynı zamanda yeni oluşturduğumuz şirketin sorumlusu Necmi Arman’a kadar hepsine teşekkür ediyorum.  İnşallah Bolu’muz önümüzdeki dönemde çok farklı noktalara gelecek” ifadelerini kullandı.Kıvanç Ekşioğlu

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Jale SONER CANBOLAT  (09.08.2016 10:41:15)

  Büz yüklü kamyonun önünde bir koç kurban edilirken arkada ki koçun gözleri önünde yapılıyor, bunun kurban ettikten sonra getirilmeliydi.Onları hayvan diye düşünmeyelim. onlarında hisleri var.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit