• resmi ilanlar

"BOLU'DA TEK BİR FETÖ'CÜ KALMAYACAK"

2016-08-11 11:00:11

15 Temmuz akşamı şahadete ulaşan 240 şehidi kıskandığını söyleyen AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, FETÖ terör örgütüne mensup her teröristten tek tek hesap sorulacağını ifade etti.

 

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "İçimizde olup da halen o hainliği düşünenler, ilk akşam da söylediğim gibi şunu tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki; iktidar partisinin il başkanı olarak söz veriyorum; canıma da mal olsa Bolu'da tek bir FETÖ'cü kalmayacak. Tehdit edecekler, sabrımızı zorlayacaklar ama bu millet sabrı zorlandıkça küllerinden yeniden doğacak" dedi.

10 Ağustos akşamı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde düzenlenen mitingle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın demokrasi nöbetlerini sonlandırılması sonrası AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, tüm Bolu Halkına demokrasi nöbetlerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması öncesi Bolu Demokrasi Meydanında Vali Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile birlikte Bolu Müftülüğünce düzenlenen Mevlid-i Şerifi dinledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın demokrasi nöbetlerinin bittiğini ilan etmesi sonrası beraberinde Vali Baruş, Belediye Başkanı Yılmaz, ilçe Belediye Başkanları ile birlikte Bolu Halkını selamlayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, alandakilerin ısrarı sonrası Bolu Halkına teşekkür konuşması yaptı.

"Cumhurbaşkanımızın finali yapan konuşmasının ardından uygun olmayacağı için konuşma yapmayacaktım fakat gençlerimiz çağırdığı için buraya gelmek zorunda kaldım" ifadeleriyle sözlerine başlayan AK Parti il Başkanı Nurettin Doğanay; "15 Temmuz gecesinden bu güne kadar 26 gündür durmadan, dinlenmeden, evlerinden, eşlerinden, çocuklarından hayatının her aşamasından fedakarlık eden, bugün bu alanın büyük bir çoğunluğunu dolduran çok değerli hanım kardeşlerim, kıymetli abilerim, Köroğlu'nun yiğit delikanlıları öncelikle sizi selamların en güzeli olan yüce Rabbimin selamıyla selamlıyorum. 26 gündür bu alanı dolduran Bolululara söyleyecek söz bulamıyorum. Sizlerin karşısında ancak ve ancak saygıyla eğiliyorum" ifadelerini kullandı.

"Hesabını sormak boynumuzun borcu"

FETÖ terör örgütü mensubu teröristlerden hesap sorulacağını belirten Doğanay; "Vatanın birliği ve beraberliği adına, milletimizin istiklali ve istikbali adına 15 Temmuz akşamı bu milletin genleriyle oynamaya kalktılar. 15 Temmuz gecesi bu milletin genlerinde neler olduğunu araştırmaya kalktılar. Bu aziz ve necip millet, dün Çanakkale'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, Sakarya'da, Dumlupınar'da yedi düvele karşı nasıl savaştıysa 15 Temmuz'dan bugüne kadar da o dik duruşunu, o vakarlı duruşunu, söz konusu vatan ve millet olduğunda neler yapabileceğini dosta, düşmana, o içimizdeki hainlere, FETÖ denilen o terör örgütüne, Pensilvanya'daki o alçağa, o namussuza, o şerefsize karşı bu millet gösterdi. Allah sizden razı olsun. Onların içimizdeki uzantıları şunu bilsinler ki bu ülkede vatanını ve milletini seven hakimler, savcılar, polisimiz ve askerimiz olduğu sürece yani sizler olduğunuz sürece Rabbim şahittir onların hepsinin hesabı tek tek sorulacak. Bu hesabı sormak hepimizin boyunun borcudur" dedi.

"ŞAKA YAPTIĞIMIZI ZANNETTİLER"

15 Temmuz akşamı Türk milletinin yeter söz milletindir dediğini belirten Doğanay; "Darbelere karşı geçmiş tecrübeleri edinen bu millet işte bu defa; vatanına nasıl sahip çıkılır, milletine nasıl sahip çıkılır, seçtiği Cumhurbaşkanına nasıl sahip çıkılır gösterdi. Öyle bir lider düşünün ki, öyle bir devlet başkanı düşünün ki bundan sadece ve sadece 14 yıl önce kimsesizlerin kimsesi olarak, dünya mazlumlarının ümidi olarak, İslam dünyasının lideri olarak tek başına yola çıktığında neler yapmadılar. Gezi olaylarının nasıl olduğunu 15 Temmuzda görmüş olduk, Mekanı Cennet olsun Muhsin Yazıcıoğlu'nun başına neler geldiğini ve kimlerin getirdiğini 15 Temmuz'da görmüş olduk. Bu millet geçmişte ülkenin Başbakanı asılırken sahip çıkamadı. Bir referandum yaptılar ve ülkenin Başbakanını astılar. O gün Başbakanını savunamayan o millet 14 yıldır şunu söylüyor; Cumhurbaşkanımızı size yedirtmeyiz! Biz yedirtmeyiz dedikçe bizim şaka yaptığımızı zannettiler bu alçaklar. Ama 15 Temmuz gecesi şaka yapmadığımız gördüler. Milletimiz yeter artık söz milletindir diye kendisi söyledi. Bugün geldiğimiz noktada, bundan sonra hiç kimse darbe sözcüğünü ağzına alamayacak.  İçimizde olup da halen o hainliği düşünenler, ilk gün akşam da söylediğim gibi şunu tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki; şahsım adına, iktidar partisinin başkanı olarak söz veriyorum; canıma da mal olsa Bolu'da bir tek FETÖ'cü kalmayacak. Tehdit edecekler, sabrımızı zorlayacaklar ama bu millet sabrı zorlandıkça küllerinden yeniden doğacak" diye konuştu.

"ŞEHİT OLANLARI KISKANDIM"

Darbe kalkışmasının yaşandığı gecede şehit olanları kıskandığını söyleyen Nurettin Doğanay; "Sadece ve sadece FETÖ terör örgütü diye odaklanırsak hata yaparız. Bugün Hakkari'de, Cizre'de ve Diyarbakır'da şehitlerimiz var. Öncelikle 15 Temmuz'dan bugüne kadar şehit olmuş ve diğer tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. İlk gece evden ben ve sizler sokaklara çıktığımızda, şehit olmak için yola çıktık. Ama o gece şehit olanları ben kıskandım. Allah'ım şahittir ki ben o şehitleri kıskandım. Onlar Peygamber efendimize komşu oldular. Keşke bizler de olsaydık. Keşke o 240 şehidin içinde bizler de olsaydık" ifadelerini kullandı.

"TEK ŞART; VATANSEVERLİK OLACAK"

Ülkede ve Bolu'da en üst düzeyde olan sosyal barışın korunması için herkese görevler düştüğünü belirten Doğanay; "Bundan sonra hepimizin üzerine çok ciddi sorumluluk düşmektedir. Başta iktidar partisi olarak bizlere ve tüm teşkilatlarımıza, sonrasında muhalefetimize ve hepimize sorumluluk düşmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız 6 Ağustos Pazar günü Yenikapı'da yaptığı mitingle sosyal barışı en üst noktaya çıkarttı. Bundan sonra o sosyal barışı yukarıda tutmak adına herkes çaba sarf etmek zorundadır. Artık sen şucusun, ben bucuyum, sen şuraya mensupsun, ben şuraya mensubum diyerek insanları ayrıştırma lüksü hiç kimsenin yoktur. Bundan sonra devlet kademesinde söz sahibi olacak, oraya atanacak kişide tek bir kriter olacak o da vatanına ve milletine ihanet etmeyecek kişi olacak. Onun dışında bu milletin sağcısına, solcusuna, tüm renklerine saygı duymak zorundayız. Ancak ve ancak böyle sosyal barışı sağlar, böylelikle millet oluruz. Millet olamazsak başarıyı yakalayamayız" şeklinde konuştu.

"SİZLERİN HİZMETKARI OLAMAYA DEVAM EDECEĞİM"

 

Konuşmasının sonunda demokrasi nöbetine destek veren Bolu Halkına teşekkür eden AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Bugüne kadar bu alanda bizlerle birlikte olan basın mensuplarına teşekkür ediyorum. 26 gündür burada Mevlid-i Şerifler okuyan, camilerden okudukları ezan ve salalarla darbeci hainleri püskürttüren Bolu Müftümüzün şahsında tüm din görevlilerimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Yine bu alanda 26 gündür; suyundan, çorbasına kadar insanlarımıza dağıtan, isimleri tek tek sayamayacağım kadar sayıları çok olan resmi kurumlara, derneklerimize, şirketlerimize ve esnafımıza bu millete hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Yine 26 gündür burada kurulan sahnede sunum yaparak bu nöbetlerin heyecanlı geçmesini sağlayan İl Sekreterimiz Mustafa Nuri Gürsoy Hocama teşekkür ediyorum. Kadın Kolları Başkanımızı Arzu Aydın'ın şahsında tüm bayanlarımızdan, Gençlik Kolları Başkanımız Taha Furkan Sönmezel'in şahsında tüm AK Partili Gençlerimize de teşekkür ediyorum. İl Yönetim Kurulu Üyelerime, İlçe Teşkilatlarıma teşekkür ediyorum. Valilikte o sıkıntılı gecede abdesti birlikte alarak, vatan için öleceksek birlikte ölelim diye sözleştiğimiz MHP İl Başkanımız Adem Evcil Kardeşime ve tüm Ülkücülere teşekkür ediyorum. Ve yine iki defa bu sahneye gelerek desteğini veren CHP İl Başkanı Kazım Karsu Abime ve tüm CHP'lilere teşekkür ediyorum. Sayın Valimize, Sayın Belediye Başkanımıza ve tüm Belediye personeline, askerimize, polisimize hepsine teşekkür ediyorum. Ama en fazla teşekkür edilmesi gereken, bu alanı 26 gündür dolduran Bolu Halkıdır. Allah sizlerden razı olsun. İnşallah bundan sonra geleceğimiz aydınlık olur. Biz siyasiler olarak sizlere ne kadar hizmet etsek azdır. Sizler hizmetlerin en güzeline layıksınız ve bundan sonra da sizlerin hizmetkarı olamaya devam edeceğim" dedi.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • davut  (11.08.2016 21:08:50)

  BİRİ BAŞKANA KAÇAN fetcüleri SORSUN ONLAR KAÇARKEN SEN KİMLERLE PAŞAKÖY YOLUNDA GÖRÜŞÜYORDUN DİYE

 • Neretva  (11.08.2016 18:44:46)

  Sonuna kadar yanindayiz baskan...

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit