• resmi ilanlar

KAMU-SEN'DEN BGC'YE ZİYARET

2016-10-28 11:00:05

Ziyarette birlik ve beraberliğe son derece ihtiyaç duyulan bir dönemden geçildiğini vurgulayan Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, ziyaretleri dolayısıyla KamuSen üyelerine teşekkür etti.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bülent Velioğlu, ziyaretleri dolayısıyla KamuSen üyelerine teşekkür etti. Velioğlu,"Hem sağcısıyla hem solcusuyla hangi dernek hangi görüşte olursa olsun ülkemizin bugünlerde birlik ve beraberliğe daha çok ihtiyacı var. Bugünlerde el ele vererek hem sendikalar ile, Kamu-Sen’le hem biz gazeteciler basın camiası olarak Bolu Gazeteciler Cemiyeti olarak ülkemiz için ortak değer olarak güzel şeyler yapmak istiyoruz. Değerlerimiz ortak, hepimizin vatan sevgisi millet sevgisi bayrak sevgisi din sevgisi ortak. Ben bu birlik beraberliğin her daim devam etmesini istiyorum ve sizi de çok yakından takip ediyorum. Toplumsal olaylara gösterdiğiniz duyarlılıktan dolayı özellikle son zamanlarda sosyal medyada verdiğiniz operasyonlar dolayısıyla mağdur olan bazı memurların ve çalışanların görevlerine geri dönmesinden dolayı mesajlarınızı çok yakından takip ediyoruz. İnşallah devletimiz FETÖ Örgütüne karşı sonuna kadar mücadele eder ancak bizimde tek istediğimiz vatandaş olarak bir gazeteci olarak suçsuz insanların kurunun yanında yaşta yanmasın felsefesinin inşallah bu dönem çok işlememesini bizde temenni ediyoruz. Suçsuz insanların, memurların, öğretmenlerin görevlerine devam etmelerini istiyoruz. Geldiğiniz için, verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum."

Bolu’daki medya mensuplarının aynı ölçekteki diğer illere nazaran daha kalifiye olduğunu vurgulayan Türkiye Kamu-Sen Bolu İl Başkanı Hüsnü Yaman ise özellikle 15 Temmuz Kalkışması sırasında medyanın önemli bir sınavdan başarıyla geçtiğini hatırlattı. Hüsnü Yaman: “Öncelikli olarak arkadaşlar, yakın zaman içerisinde sayın başkanım kongresini yapmış olan Bolu Gazeteciler Cemiyetine bu kongrenin hayırlar getirmesini diliyorum. Malumunuz olduğu gibi ülkemiz 15 Temmuzdan sonra bir takım süreçler yaşıyor. Hem bunu hem de yerelde devam eden bazı sıkıntıları mutlulukları paylaşmak açısından siz gazetecilerimize büyük yükümlülükler düşüyor. Ağır bir sorumluluğun altındasınız bunu da bu zamana kadar alnınızın akıyla yürüttüğünüzü görmek bizlere son derece mutluluk veriyor. Kamuda çalışan arkadaşlarımızın olsun halkımızın olsun hem yerelde hem ulusalda haber alma hakkına katkı sağlıyorsunuz. Bu anlamda hem kurum olarak hem de Bolu halkı olarak büyük hayranlıkla izliyoruz. 15 Temmuz’dan sonra sıkıntılı süreçler var. Bizim öncelikli olarak düşüncemiz sizde demeçlerinizde bu hassasiyeti belirttiniz. Tek prensibimiz bir tane dahi olsa kurunun yanında yaşın yanmaması konusunda çaba sarf ediyoruz. Bu anlamda örf ve adetlerimizden, dinimizden gördüğümüz üzere mazlumun yanında olma prensibimizi devam ettirdik bundan sonrada edecek. Biz kurum olarak hiçbir zaman kendimizi adli yargı sürecinin içine koymadık. Hakim ya da savcı rolüne de bürünmedik ama yardım talep eden herkese de kapımızı açtık. Bundan sonrada açmaya devam edeceğiz."

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit