• resmi ilanlar

Türkçenin Sesi Radyosu, öğrencileri ağırladı

2016-11-09 11:00:03

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (TÖMER) eğitim gören uluslararası öğrenciler, Türkçenin Sesi Radyosu'nda yayınlanan “Mikrofon Üniversitelerde” programına konuk oldular. Öğrenciler, üniversiteyi tanıttıkları programda, yurt dışında eğitim görmenin zor ve eğlenceli yönlerini de dinleyicilerle paylaştılar.

Türk kültür, tarih, dil ve edebiyatının daha iyi tanıtılması ve öğretilmesi için araştırmalar yapma, bu konulardaki bilimsel çalışmaları destekleme ve sonuçları kamuoyuyla paylaşma faaliyetlerini yürüten Yunus Emre Enstitüsü’nün Türkçenin Sesi Radyosu’ndaki üniversiteleri ağırlayan programına, uluslararası öğrencilerin yanı sıra TÖMER Müdürü Doç. Dr. Halit Karatay ile öğretim elemanları da katıldı.

Programda, AİBÜ ve TÖMER’in her geçen yıl büyüdüğünü ve geliştiğini anlatan Karatay, TÖMER’e olan ilginin de arttığına vurgu yaptı. Yunus Emre Enstitüsü’nün Türkçe eğitimine yaptığı katkıların önemine işaret eden Karatay, iki kurum arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi. TÖMER’in Hazırlık Bölümünü tamamlayarak halen AİBÜ’deki eğitimlerine devam eden Yahya Sonko ve RizkyAmalia ise Türkiye’de yaşamanın ve eğitim görmenin zor ve eğlenceli yönlerini anlattılar. Türk misafirperverliği ve yardımseverliği sayesinde zorlukları daha kolay aşabildiklerini ifade eden uluslararası öğrenciler, Bolu’da eğitim görmenin çok keyifli olduğunu da sözlerine eklediler. Program, Türkçenin Sesi Radyosu Yayın Danışmanı ve Koordinatörü Alper Tuna tarafından yapılan hediye takdimi ile sona erdi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit