• resmi ilanlar

BELEDİYEDE ÖZEL SEKTÖR DÖNEMİ

2016-11-17 11:00:12

Bolu'da Muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, yaptıkları işleri kontrol eden Belediyeye bağlı formenlerin görevlerinin biteceğini, bundan sonra kontrol işlerinin özel sektör tarafından yapılacağını söyledi. Başkan Yılmaz 13 yıllık bir uygulamayı değiştireceklerini ifade ederek “13 yıldır kaldırım döşüyoruz. Başından da formen dediğimiz bizden bekleyenler var. Bir bakıyorsun eğri büğrü. Artık kontrol işlerini özel sektöre vereceğiz. Yani belediyenin yaptığı projeleri belediyeye kontrol ettirmeyeceğiz” dedi.

Haber: Sefa Günay

Bu yıl 6.’sı düzenlenen Merkez Muhtarlar toplantısı gerçekleşti. Kasım ayı toplantısına Bolu Belediyesi Alaaddin Yılmaz ve merkez mahalle muhtarları katıldı.Belediyenin yaptığı kaldırım taşlarının bozulmasının şikayetleri üzerine çözüm bulduklarını ifade eden Bolu Belediye Başkanı AlaaddinYılmaz; “Yaptığımız çalışmalar içerisinde hep bana kaldırım yapıyorsunuz ama eğri büğrü dediniz. 13 yıl sonra bunun çözümünü bulduk. Bundan sonra kontrol işlerini özel sektöre vereceğiz. Yani belediyenin yaptığı projeleri belediyeye kontrol ettirmeyeceğiz” dedi.

Sistem hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, “Eğer belediyeye kontrol ettirirsek işin doğru olmadığını görüyoruz. 13 yıldır kaldırım döşüyoruz, başında da formen dediğimiz bizden bekleyenler var. Bir bakıyorsun eğri büğrü. Eğri büğrü döşüyor, bizden para alıyor. Böyle aptalca bir şey yapıyoruz. Bu kimse akıl vermedi. Dün belediye başkanlar toplantısında bu karara vardım. Bunu bizim arkadaşlar istemeyecek. Çünkü alışılmışların dışında rahatsız edici. Ama bizde Bolu’nun parası ile Bolu’ya doğru iş yapmalıyız. Bu konu ile çalışmaya hemen başlayacağımızı ifade ediyorum” dedi.

“BİZ BELEDİYENİN PARASINI ÇAR ÇUR ETMİYORUZ”

Toplantıda İtfaiye Müdürü Mehmet Duman, itfaiye çalışmaları ile ilgili sunum gerçekleştirdi. Ardından Desek Hizmetleri Müdürü Muhittin Fatih Kaplan muhtarlık binalarının yakacak sorunları hakkında açıklamada bulundu.

Belediye çalışmaları hakkında dabilgi veren Bolu Belediyesi Alaaddin Yılmaz: “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün deneme yaptığımız bir bölümü var. O bölümde tropikal bitkiler yetiştiriyoruz. İç ve dış mekânlar bitkilerinde çok ciddi mesafe aldık ve önümüzdeki yılda bunları satarak para kazanır hale geleceğiz. Şu an kendi ihtiyaçlarımızın çok büyük bir bölümünü karşılıyoruz.Hatta diktik, söktük, bozduk yenisini diktik yeniden yetiştirdik. Bolu’daki bazı insanlar diyor ki belediyenin parasını çar çur ediyorlar diyorlar. Daha yeni dikmişlerdi söküyorlar yeniden dikiyorlar diyorlar. Bu konuda tabi insanlar bilgi eksiğine sahip. Biz belediyenin parasını çar çur etmiyoruz. Etseydik zaten belediye bu noktaya gelmezdi. Ama bunların vatandaşlara anlatımında sıkıntılar var. Hala 2 dev üretim tesisimizi faaliyete geçirmemiz üzerine kaldırım taşı üretmede vatandaşlarımız ‘Alaaddin’in oğlunun Kocaeli’ndeki fabrikadan alıp taş döşettiriyor’ şeklinde dedikodu ediyorlar. Bolu Belediyesi’nin ne yaptığını çok iyi anlatamıyoruz.İşte bu vesile ile muhtarlarımız bilgi sahibi oluyorlar. Hatta bazı konularda kendi müdürlerimiz bile bilgi sahibi olmayabiliyor. Buda bizim eksikliğimiz. Biz yapılanları Bolu’ya anlatamıyoruz. Hâlbuki belediyeler ne yaptılarsa on tane gösterirler.Biz on tane yapıyorsak bir tane gösteremiyoruz. Ama şunu bilesinizi ki Bolu Belediyesi artık çok ciddi noktaya geldi. Allaha binlerce şükür bu çalışmaya birlikte bu noktaya taşıdık.  İlk günden bu yana devamlı çalıştık.İyi niyetli çalıştığımı içinde Allah bereketini verdi. Bu konuda öncelikle kendi ekibimize başkan yardımcısından işçisine kadar bütün birimlerden Allah razı olsun. Sonra bizim her çalışmamızda yanımızda olan sizler muhtarlardan Allah razı olsun. İnşallah Park Bahçeler Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmaları sadece şehir meydanlarında değil. Üretim alanlarında da görmeyi arzu ediyorum” dedi.

Bolu Belediye Başkanı AlaaddinYılmaz’ın konuşmasının ardından Büyük Cami Mahallesi Muhtarı Ahmet Yusuf Akduman’aplaket takdim edildi.

 

 

 

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Salih ÖZDEMİR  (18.11.2016 09:51:56)

  Başkanı bu kararından ötürü kutluyorum.15gün önce Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine esnaf odaları bünyesinde Ankara ya gittik ,Dönüşte eski yoldan gelelim denildi Kazan ilçesine geldiğimizde çok şaşırdık o yollar o banket ve teretuvar lar jilet gibi ne girinti ne çıkıntı ,iş budur aldıkları para helal olsun. sonra Bolu ya geldik ne yol var ne banket öküz s....ği gibi teretuvarlar.Burası şehir! orası ilçe .İşte Başkanın bu kararından dolayı kutlamak istedim sanayiciyiz diye her şeye muhalefet edecek değilim ya. Birde Şehir mobilyalarının bakımını yaptırın iki sene sonra odun olmasınlar.

 • yorumcu  (18.11.2016 09:25:05)

  13 yıldır kaldırım döşüyormuş da,başında formen olduğu halde eğri büğrüymüş,kontrol işini özele yaptırtacakmış.Bu "13 yılda yapbozlarla kaldırımları bile standarda uygun imal etmedik,denetim ve geliştirme kaydetmedik.Bu işin birilerine akçeli menfaat sağlar haline getirilmesi gerek" demektir.Hep hava, hep laf.İş yapmadan ortalıkta gezin, konuş dur.Kötü yapılan iş,bu misal böbürlenilerek tevdi edilir.Belediyenin hukukçuları var; görev tanımını hatırlatsınlar.Belediyenin mimarı,mühendisi var; proje ve teknik uygunluk denetimi yapsınlar.Kaynakları bu kadar çarçur eden başka belediye yok!

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit