• resmi ilanlar

BÜYÜKSU PROJESİ YENİ STADYUMU ERTELEDİ

2016-11-18 11:00:13

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden takipçileriyle canlı yayında buluştu. Başkan Yılmaz Boluspor taraftarları tarafından soru yağmuruna tutuldu. Yeni stadyumla ilgili sorulara cevap veren Başkan Yılmaz, stadyumun Büyüksu Projesi içerisinde kalması nedeniyle önceliğin Büyüksu Projesine verildiğini belirtti.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden takipçilerinin sorularını yanıtladı. Bolu’daki çalışmalar hakkında sorular üzerine açıklamalarda bulunan Başkan’a en fazla yeni stadyumun ne zaman yapılacağı soruldu Bolulu sporseverler ve Boluspor taraftarları tarafından adeta soru yağmuruna tutulan Belediye Başkanı Yılmaz, stadyumun taşınmasındaki gecikmenin perde arkasını anlattı.

 

Yeni stadyum alanının Karaçayır’da olduğunu ve Karaçayır’ın bir spor merkezi olarak Büyüksu Projesi’ni de içinde yer aldığını ifade eden Başkan Yılmaz, “Bolu bir spor merkezi olacak dedik. Karaçayır’ı da merkez olarak belirledik. Bunun için de şehir merkezinde bulunan stadyumun Karaçayır’a taşınmasını tasarladık. Stadyum Karaçayır’da 40 dönümlük bir alana yapılacak. Ancak Büyüksu Projesini geliştirince stadyum da bu projenin içinde kaldı. Dolayısıyla Büyüksu Projesine öncelik verdiğimiz için stadyumun taşınması gecikti. Ancak Büyüksu Projesi şekillenmeye başlayınca stadyumu taşımak için de çalışmalara başlayacağız. Eski stadyumun olduğu yer de bir yeşil alan olarak Bolu’ya kazandırılacak. Oranın da avam projeleri hazır” diye konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Abdullah öztürk  (13.12.2016 11:32:14)

  Kocaelinde yaşıyorum ama gönlüm bolu da üzgünüm hep havada kaliyo sanki oyalama takdiyi gibi geli yo yani siyasi soylem

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit