• resmi ilanlar

Öldürülen teröristleri HDP il başkanı göndermiş

2016-11-22 11:00:15

PAŞAKÖYÜ'NDE TERÖR DAVASI HDP DOSYASI İLE BİRLEŞTİRİLDİ

Paşaköyü Mahallesinde yapılan operasyon sonucu 2 teröristin öldürüldüğü hücre evi baskınında, teröristlere yardım ve yataklıkla suçlanan 4’ü tutuklu 8 kişinin yargılanmasına Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.  4 sanığın hazır bulundurulduğu dava dosyasının, Ekim ayında tutuklanan Özgür Günaydın dosyası ile birleştirilmesine karar verildi. Gizli yürütülen Özgür Günaydın dosyasında savcılık ifadelerine ulaşan sanık avukatları, ölü ele geçirilen teröristlerin Özgür Günaydın tarafından öğrencilerin evine inşaat işçisi olarak gönderildiği ifadelerine yer verdiler.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu’nun Paşaköy Mahallesi’nde Nisan ayında yapılan operasyonda Ankara’dan gelen Polis Özel Harekat (PÖH)  ekipleri tarafından bir eve yapılan baskın sonrası çıkan çatışmada 2 PKK'lı terörist ölü ele geçirildi. Öldürülen teröristlere yardım ve yataklıkla suçlanan 4’ü tutuklu 8 kişinin yargılanmasına Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTLERİN İNŞAAT İŞÇİSİ OLARAK EVE YERLEŞTİRİLDİĞİ İDDİASI

Ölü ele geçirilen 2 terörist Serdar Kayardı ve Ömer Bayram’a  yardım ve yataklık ettiği iddia edilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri Gıyasettin Ö., Ahmet Y., Bilal T ve Mazlum E. duruşmada hazır bulundular. Sanıkların ev arkadaşları olan 10 üniversite öğrencisi duruşmada tanık olarak dinlendi. Savcılık; sanıkların tutukluluk hallerinin devamını isterken, sanık avukatları tahliye talebinde bulundular. Sanık avukatları HDP İl Başkanı Özgür Günaydın’ın dosyasına ulaşarak, davada Savcılık ifadesine yer verdiler. Ölü ele geçirilen teröristlerin Özgür Günaydın tarafından öğrencilerin evine inşaat işçisi olarak gönderildiği, birkaç gün kalacakları ifadeleri yer aldı.

AİBÜ SANIKLARIN SINAVA GİRMESİNE İZİN VERMEDİ

Sanıklardan Bilal T. hayatının hiçbir döneminde şiddete bulaşmadığını söyleyerek, “Henüz suçluluğumuz kanıtlanmadan hakkımızda yanlış uygulamalar olduğunu görüyorum. Sınav hakkımız elimizden alındı. Bu suçluyu topluma kazandırma ilkesine bile aykırı bir durum” dedi. Mazlum E. de üniversite yönetimi tarafından sınava girmesine izin verilmediğini belirterek, “Ben akademik hayatımdan uzak kaldım. Okul, sınava girmemi uygun görmedi. Bu bireyin eğitim hakkının elinden alınmasıdır. Okulumu bitirip mezun olmak istiyorum” diye konuştu. Gıyasettin Ö. ve Ahmet Y. de tahliye talebinde bulunarak suçlamaları reddettiler.

ÖZGÜR GÜNAYDIN DOSYASI İLE BİRLEŞTİRİLECEK

Paşaköy’deki terör davasının, terör örgütüne yardım ve yataklık suçlamasıyla tutuklanan HDP İl Başkanı Özgür Günaydın dosyası ile birleştirilmesine karar verildi. HDP İl başkanı Özgür Günaydın Bolu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, Ekim ayında "terör örgütü üyesi" olduğu iddiasıyla evinde gözaltına alınmış ve ifadesi alındıktan sonra tutuklanmasına karar verilmişti. Özgür Günaydın dosyasının gizli olduğu belirtilerek, Paşaköy davası ile birleştirilerek ortak yargılanması kararına varıldı. Sanıkların tutukluluk hallerinin değerlendirilmesi için duruşma 29 Aralık 2016 tarihine ertelendi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit