• resmi ilanlar

SEYİT MAHALLESİ'NE DEV KAMPÜS

2016-12-14 11:00:09

58 DÖNÜMLÜK MERAYA ENGELLİ KAMPUSU YAPILACAK

Bolu Belediyesi Seyit Mahallesi Merasında devasa bir projeye imza atıyor. Örneği Türkiye’de bulunmayan bir Engelli Kampusu yapmak için harekete geçen Bolu Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ortak sadece engelli vatandaşların kullanacağı 58 bin metrekarelik bir kampus alanı inşa edecek.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Seyit Mahallesi’nde 58 bin metrekarelik bir arazide Türkiye’de örneği bulunmayan bir engelli kampusu inşa edeceklerini söyledi. Seyit Mahallesi merasında yapılacak olan Engelli kampusununMilli Eğitim Bakanlığı ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ortak hayata geçirileceğini dile getiren Yılmaz, engelli bir vatandaşın okumadan barınmaya, sosyal hayattan spora kadar pek çok ihtiyacına cevap verebileceği bir yerleşke inşa edeceklerini açıkladı.

Seyit Mahallesi’nde vatandaşların da desteğiyle mera alanında Engelli kampusunu kurmak istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Yılmaz, “Bu alanı Milli Eğitim ve Aile Sosyal Politikalar Müdürlükleri ortak kullansın istiyoruz. İzzet Baysal İzcilik Evinin de dahil olduğu bir alan burası. Toplam 58 bin metrekare. Bir kısmını Milli Eğitim, bir kısmını da Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ve biz yapalım istiyoruz. Tabi bir de hayırsever vatandaşlarımızdan destek isteyeceğiz. Engelli dernekleri de bu işin içinde olacak. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek belki. Maltepe Belediyesi’nin küçük çaplı benzer bir projesi var. Bir de GATA’da böyle bir sistem olduğunu öğrendik. Ancak bizimki kadar geniş kapsamlı değil. Bir engelli burada eğitimden spora, sanattan barınmaya kadar her şeyi bulabilecek. Aileler gerekirse 15 günlüğüne engelli çocuğunu gözü arkasında kalmadan buraya bırakabilecek” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından projenin 2017 yatırım programına alındığını dile getiren Yılmaz, “Bolu için öncelikli bir proje olacak. Kim elinde bununla ilgili bir veri varsa bize getirsin. Arazinin bir kısmı Mera Komisyonu’ndan çıktı ve Başbakanlık’a gitti. Belki bir kısımda da istimlak yapılabilir. Ortak istişarelerle örnek bir proje ortaya koymak istiyoruz” diye konuştu. 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Saime çufa  (15.12.2016 09:30:57)

  Mera alanlarında yapılaşmayı gözden geçirelim lütfennnnnnnnn

 • yorumcu  (14.12.2016 23:29:46)

  BOLU ALAATTİNDEN KURTULMALI! Oh ne ala, aklına geleni proje diye anlat,- maşallah yerel basın da haber kaynağını parlatırken kıvılcım çıkartacaklar, dikkatli ola- ne ara şehrin belediye başkanlığını yapmaya vakit kalacak?kalmaz tabii.Ama bak işler böyle de yürüyor Boluda.Onu gören belediye başkanı olmak ister (!); kim istemez?

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit